Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Anadolu Sigorta ve Anadolu Hayat Emeklilik’ten Ortak Kampanya

Anadolu Sigorta ve Anadolu Hayat Emeklilik’ten Ortak Kampanya

Devlet kapsamında geçen sene 2016 yılında planlanan ve 2017 yılının başı itibari ile başlatılan sistemlerden bir tanesi olan bireysel emeklilik sistemi çok fazla yaygın bir hale gelmeye başlamıştır. bu sistem ile bir çok kişi geleceği için yatırım yaparak daha rahat bir emeklilik hayatı yaşamaya başlamıştır. Bireysel emeklilikten belli bir süre zarfında cayma hakkı tanınması ile birlikte bir çok özel şirket ve iş yerinde çalışan işçilerini otomatik olarak değerlendirerek bu sisteme direkt olarak yüklemektedir. Bu sistem ile birlikte birçok birey maaşının belli bir kısmının otomatik olarak kesilmesi ile birlikte yatırım araçlarına başlamıştır. Bu miktarlar toplanarak belli bir hesaptan emekli olunması halinde çekilmektedir.

Öncelikli olarak bireysel emeklilik sistemi hakkında, eğer paranızı emekli olmadan çeker iseniz paranızın ne kadarlık bir süre boyunca bu sistemde beklediğine göre değişiklik göstererek belli bir süre zarfı içerisinde katkı payı verilmektedir. Fakat eğer maksimum olarak bir fayda sağlama çabası içerisine girmiş iseniz bu hesapta maaşınızdan kesile kesile birikilen paraların çekilmesinin en mantıklı yöntemi ise emekli olma zamanınızı beklemeniz olacaktır. Bunun asıl nedeni ise emekli olduğunuzda alacağınız paranın tam tamına yüzde yirmi kadar miktarı devlet tarafından size ödenmektedir. Bu katkı payı oldukça yüksektir. Fakat bu katkı payını alabilmeniz için öncelikli olarak belli şartlar vardır bu şartlardan bir tanesi de emekli olmanıza on yıldan fazla bir süre kalması olmuştur.

anadolu-sigorta-emeklilik.jpg

Eğer emekli olmanıza 10 yıldan daha az bir süre var ise bireysel emeklilik sitemine kayıt yapmanız ve bu sistemden belli tutar kazanmanız mümkün olmamaktadır. Onun dışında 18 yaş üstü olmanız bu sisteme katılmanız için yeterli olacaktır. Ayrıca aylık olarak ödeyeceğiniz belli bir tutar vardır. Öncelikli olarak eğer çalıştığınız kurum sizi otomatik olarak bireysel emeklilik sistemine dahil etmemişse sizin bu sistem üzerinden kazanç sağlamanız için bankaya gitmeniz gerekmektedir. Bu anlamda Anadolu sigorta bireysel emeklilik sistemi ile birlikte bu sisteme kayıt yapabilirsiniz ve sonrasında ise aylık olarak ödeyeceğiniz tutar ise yıllık olarak tekrardan hesaplansa da şu an için 330 Türk Lirası olarak geçmektedir.

Anadolu sigorta acenteleri ile emeklilik sisteminizi rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Bu sistem ile siz de geleceğiniz yani emekliliğiniz için bir yatırım da bulunabilirsiniz. Bu sistem ile birlikte siz de kazanç sağlayıp geleceğinizi sağlam oluşturabilirsiniz. Bu sistem hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyor iseniz Anadolu hayat emeklilik sorgulama sistemine girerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Anadolu Sigorta ve Anadolu Hayat Emeklilik’in birlikte düzenlemiş olduğu kampanyası olmaktadır. Bu kampanya sayesinde hayatınızı sigorta altına alıp aynı zamanda birikim yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Borçların Çözümü: 6 Adımda Borçlarınızı Bitirin
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ