Kredi Notu Sorgulama

Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

Bankaların müşterilerine sunduğu hesap türleri arasında yer alan altın hesabı, yatırım hesapları arasında yer almaktadır. Peki, altın hesabı nedir, nasıl açılır? Altına yatırım yapmak isteyen kişilere yönelik olarak bankalar tarafından açılan her türlü altının alınıp satılabildiği hesaplara altın hesabı adı verilmektedir.

Nasıl Altın Hesabı Açılır?

Altın hesabı açtırmak istiyorum diyen kişilere bankalar vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı olmak üzere 2 farklı altın hesabı hizmeti sunmaktadır. Yine bazı bankalar sadece 24 ayar gram altın üzerinden hizmet verirken bazı bankalar “banka altın günü” etkinlikleri düzenleyerek yastık altı altın yatırımı yapan kişilerin bu birikimlerini zarar etmeden banka hesaplarına aktarmalarına izin vermektedir. Bankada altın hesabı açmak istiyorum diyen kişilerin hesap açtırmak istedikleri banka şubesini kimlik belgeleri ile ziyaret ederek hesap açtırmak için başvuruda bulunmaları yeterlidir.

İnternetten Altın Hesabı Açma 

Bankaların internet şubesi üzerinden sunulan hizmetlerden biride internetten altın hesabı açtırma hizmetidir. Bunun için oluşturduğunuz internet şubesi şifresi ve kimlik numarası bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesaplar bölümünden sırası ile hesaplar, yeni hesap açma ve altın hesabı açma butonlarını kullanarak gelen ekranda vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı seçeneklerini kullanarak hesap açtırmanız mümkündür.

Altın Hesabının Avantajları

Altın hesabının sağladığı en büyük avantaj altınlarınızın çalınma riskini sıfırlamasıdır. Yine bu hesap üzerinden eksik gramlı altın ya da sahte altın alınması gibi bir riskte söz konusu değildir.

İlginizi Çekebilir:  Yatırım İçin Ne Alınmalı Dolar Mı Altın Mı?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ