Akbank Swift Kodu Sorgulama

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Uluslararası para transferinde kullanılan bir kod olan swift, bıc kodu olarak da bilinir. Her banka için farklı farklı olarak tayin edilerek yurtdışından alınacak veya gönderilecek para transferinde karşı tarafa iletilecek bir bilgi anlamına gelmektedir. Swift’in açılımı ise, Türkçe manasıyla dünya bankalar arası mali telekomünikasyon kurumu demektir. Bıc ise, banka tanımlama kodları anlamına gelir. Aslında bu kodlar birbirinin yerine geçen kodlardır. Eğer yurt dışına para transferi yapacaksanız, iban no ile swift kodunu da bildirmeniz gerekecektir.

Bazı bankaların swift kodu sekiz haneliyken, bazılarının da on bir haneden oluşmaktadır. Swift kodları standart olduğu için, her ülkede her bankanın swift kodu aynıdır. Swift kodu, müşteri hesap no ve şube kodu ile internet üzerinden çok pratik bir şekilde, işlemlerinizi halledebilirsiniz. Sistem, bankalar arası ya da uluslararası takip panelleriyle yönetilmektedir. Her bir bankanın finansal iş birliği anlaşmaları etrafında uluslararası para transferi yapmak için kullanılan bu hizmet alanında bankalar kısa bir zaman dilimi içerisinde hesaplar arası para transferini gerçekleştirmektedir.

Birçok banka gibi Akbank da birçok uluslararası finansal alanın içindedir. Bu sistem içinde sahip olduğu swift kodu ise, AKBKTRIS, şeklindedir. Akbank sayesinde yurtdışında para transferini birçok bankadan pratik bir şekilde hızlıca gerçekleştirmek mümkündür. Bu şekilde banka swift anlaşmalarına da imza atarak pek çok hizmet alanı dahilinde olmuştur. Bu kod sayesinde işlemlerinizi istediğiniz her an Akbank direkt ile gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle internet üzerinden online olarak yapılan para transferi işlemlerinde kullanılan swift/bıc kodu işlemlerin daha hızlı ve hatasız yapılması bakımından önemlidir. Belli bir standardı olan bu kodlar ile para transferi işlerini sağlıklı gerçekleştirmek adına daha kolay hale getirmektedir.

 

AKBKTRIS kodunun açılımı;

  • İlk 4 harf yani akbk, bankanın dört haneli harfidir.
  • Daha sonra gelen TR ise, ülkemizin kodudur.
  • En son iki harf ise, yerel kod olan İstanbul’dur.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status