Home / Bankalar / Akbank / Akbank İnternet Bankacılığı

Akbank İnternet Bankacılığı

Akbank, internet bankacılığı sistemi ile birlikte müşterilerine kolay ve pratik bir hizmet imkânı sağlayan bankalardan birisidir. Türkiye’nin kurumsal anlamda en öne çıkan bankalarından olan Akbank, müşterilerine ‘Akbank Direkt İnternet’ adını verdiği internet şubesiyle hizmet vermektedir.

Nasıl Kullanılır?

İnternet bankacılığı sistemi, yalnızca banka müşterilerine ait bir sistemdir. Akbank İnternet Bankacılığı hizmetinden yararlanabilmek için banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Sisteme bilgisayar üzerinden girişlerde, TC kimlik numaranız ya da müşteri numaranızla giriş yapmaktasınız. Bunun yanı sıra şifre kısmı için ise, banka üzerinden bir internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir. Bu şifre ise direkt olarak şubelerden, telefonla müşteri temsilcilerinden edinilebilir.

İnternet bankacılığı sistemi, özellikle bankalarla ilişkileri çok sıkı olan kişiler için çok kullanışlı bir sistem olmuştur. Sistem üzerinden havale, EFT gibi işlemlerin yanı sıra, tüm başvuru ve ödeme işlemleri yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı sistemi, bu işlemler için şubeye olan ihtiyaçları ortadan kaldırır. Bu sistem, direkt olarak şubelerin internet üzerine aktarılmış şeklidir.

İnternet bankacılığı sistemi güvenlik olarak da şubelerle aynı modülde çalışır. Yani paralarınızın şubelerde ne kadar güvende olduğunu düşünüyorsanız, internet bankacılığı sisteminde de tüm bilgileriniz aynı şekilde korunmaktadır. Bu sitelerde hiçbir şekilde hacklenme olayları görülmemektedir. Sistemin güvenlik duvarı oldukça gelişmiş bir yapıda olduğu için, bu tarz olaylara şuana kadar hiçbir şekilde rastlanmamıştır.

Akbank Direkt Mobil

İnternet bankacılığı sistemini oldukça yaygınlaştıran Akbank, mobil sürümü de piyasaya sürerek telefon aracılığı ile tüm işlemlerin yapılabilmesini sağlamıştır. Akbank Direkt Mobil uygulamasını Android kullanıcıları Google Play üzerinden, İOS kullanıcıları ise App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirler. İndirme işlemleri için hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir. Uygulamayı indirdikten sonra yine TC kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

One comment

  1. Akbank müşterisiyim internet bankacılığı işlemlerine giremiyorum.Direk şifre geldiği halde hatalı giriş diyor.ne yapmam gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.