Akbank Hayvancılık Kredisi

Paylaş
 

Hayvancılık kredisi devlet destekli bir kredi türü olup vatandaşların bu krediden kolayca yararlanması için uygun koşullarda bankalar tarafından kolaylıkla verilebilir duruma getirilmiştir. Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu desteklenen illerde hayvancılık yapan veya bu işe yeni başlayacak olanlarla ilgili uygun kredi oranları ile kredi vermektedir.

Şehirleşmenin çok fazla olduğu günümüzde köyden kente göçmeler her geçen gün artmaktadır. Bu durum köylerde yaşayan ve tarım ve hayvancılık yapan aile ve kişi sayısını azaltmaktadır. Ülkemize et ihtiyacını karşılamak için yurt dışından inek getirilmesi bu konuda üretimin az olduğunu göstermektedir. Bu nedenle devlet ihtiyacı olan insanları destekleyerek geçim sıkıntısı yaşamalarını ve kente göçmelerini engelleyerek köyde kalmalarını sağlamak amacı ile uygun krediler verir. Bu kredileri genellikle KOSGEB üzerinden verirler. Bütün bankaların bu konuda çalışmaları olduğu gibi Akbank’ta hayvancılık kredisi vermektedir. Bankalara başvurarak bu konuda istenen belgeleri banka görevlilerinden öğrenip kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz. İncelemeler yapıldıktan sonra bu konuda kredinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.

Hayvancılık zor olması ile beraber emek ve belli miktarda para birikimi gerektiren bir iştir. Hemen hayvanlardan para kazanılamaması neticesinde üreten insanın bu konuda zor durumda kalmaması gerekir. Bu nedenle devlet destekli kredilerden yararlanmak hayvancılar için büyük bir kolaylık olacaktır. Akbank müşteri hizmetlerini arayarak hayvancılık kredisi hakkında istediğiniz tüm bilgileri ve belgeleri elde edebilirsiniz. Büyük baş ve küçükbaş hayvancılık yapanlar için aranan şartlar farklı olmakla beraber bu şartları yerine getirdiğiniz ve belgeleri bankaya teslim ettiğiniz takdirde belgeler incelemeye alınır ve krediniz onaylanır. Bu kredinin belli bir tutarı devlet tarafından hibe edilir bir kısmı da belli şartlar altında geri ödenir.

DMCA.com Protection Status