Kredi Notu Sorgulama

Akbank Artı Para Nedir, Nasıl Kullanılır?

Akbank Artı Para Nedir, Nasıl Kullanılır?

Akbank Artı Para Nedir?

Akbank tarafından sunulan kredili ürünler arasında yer alan Akbank artı para hesabında para bulunmamasına rağmen bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeye devam etmek isteyen kişilere yönelik olarak sunulan kredili mevduat hesabı türüdür.

Akbank Artı Para Nasıl Kullanılır?

Akbank artı para hesabınızda belirlenen limiti kullanmak için hiçbir başvuruda bulunmanıza gerek yoktur. Akbank artı para limiti dahilinde hesabınızda para yokken otomatik fatura talimatı ödemelerinizi yapmanız ya da hesaptan para çekme işlemi yapmanız gibi durumlarda otomatik olarak devreye Akbank artı para limitiniz girer.

Akbank Artı Para Ödenmezse Ne Olur?

Kullanılan Akbank artı para tutarının her ay düzenli olarak yatırılması gerekir. Paranın vadesi gelmesine rağmen hala ödenmemesi yani hesabın artıya çevrilmemesi durumunda ilk olarak Akbank artı para bloke işlemi gerçekleştirilerek kredili mevduat hesabı kullanıma kapatılmaktadır. Ödemede zorluk yaşanması durumunda ise atılması gereken ilk adım ise Akbank artı para borcu taksitlendirme başvurusunda bulunmak olmalıdır.

Akbank Artı Para 90 Gün

Kullanılan paranın ödemesinin üzerinden 90 gün geçmesine rağmen borcun ödenmemesi durumunda ise banka alacağın tahsili için yasal işlemlere başlar. Banka borcundan yasal takip başlatılması kişinin kara liste adı verilen listeye girmesine neden olarak bozuk kredi sicili geçmişi oluşturması anlamına geleceği için sonradan kredili ürünler için onay alınması zorlaşacaktır. Bu nedenle borç ödenemiyorsa Akbank artı para yapılandırma başvurusunda bulunularak borcun taksitlendirilmesi sağlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanmak
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ