2017 Banka Döviz Faiz Oranları

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Banka Döviz Faiz Oranları

Birikim yapmak isteyen kişiler genel olarak birikimlerini evlerinde tutmak yerine bankaya yatırmayı tercih ediyor. Bu sayede kişiler paralarının değer kaybetmesinin önüne geçerken bankaların sunduğu faiz oranları ile birlikte de birikimlerinde artış meydana geliyor. Ülkemizde belirli bir enflasyon oranı olduğundan para gün geçtikçe değer kaybediyor. Bu sebeple de kişiler bankaya paralarını yatırarak en azından değer kaybetmemesini sağlarken enflasyon oranından daha yüksek faiz oranları sunan bankalar ile birlikte birikimlerinde kâra da geçebiliyorlar.

Birçok farklı banka kendisinde mevduat hesabı açan kişilere farklı kampanyalar sunarken günümüzde faiz oranları %8 ile %11,5 arasında değişim gösteriyor. Bu oranları genellikle bankalar TL ya da döviz için değiştirmiyorlar. Kişiler birikimlerini isterlerse döviz, isterlerse de altın hesabı açarak yaparken bu sabit oranlarda kişilere faiz veriliyor.

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi?

Ülkemizde hizmet veren özel bankalar arasında İNG Bank şuanda en yüksek faiz oranı ile birlikte kullanıcılarının karşısına çıkıyor. %11,5 faiz oranı sunan banka Turuncu Hesap adını verdiği bu hesapları açan kullanıcılarının istediği zaman paralarını çekmelerine de izin verirken herhangi bir kısıtlaması olmuyor. Bu doğrultuda kişiler hangi yatırım aracıyla yatırım yaparlarsa yapsınlar 1 sene sonrasında birikimlerinde %11,5 oranına bir artış meydana geliyor.

En Doğru Yatırım Aracı Hangisi?

Genel olarak kişiler ellerinde bulunan TL şeklindeki birikimlerini dövize ya da altına çevirerek yatırım yapıyor. Ancak bu durumun kişilere her zaman fayda sağlayıp sağlamadığı da bilinemiyor. Bu doğrultuda altına yatırım yapan kullanıcılar genel olarak çok sorun yaşamazken artışları da her zaman çok büyük oranlarda olmayabiliyor. Ancak dövizin çok değişken olması kişileri ciddi biçimde zorlarken bu aşamada enflasyonu ve piyasaları iyi bir şekilde analiz etmek gerekiyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status