2016 Yılı Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir

Paylaş
 

Hesap işletim ücreti neredeyse tüm bankalarda var olan bankacılık ürün ve hizmetinin kesintisidir diyebiliriz. Ancak bazı bankalar bu ücreti almamaktadır.

Son yapılan kanun değişiklikleri esnasında bankaların yıllık hesap işletim ücreti adı altında toplanan ücretlerin haksız bir kazanç olduğu ortaya çıkmıştır. Ortala bankaların yıl boyunca yaklaşık 50-100 TL arasında aldıkları ücretleri geri ödemeleri gerekecektir. Ve bu uygulama 10 yıla geri dönük olacağı belirtiliyor. Ve bu yapılan kesintiler müşteriye sorulmadan her sene otomatik kesiliyordu.

Türkiye’de milyonlarca banka hesabı olduğunu varsa yarsak bu da çok büyük bir miktarı ortaya koyar. Yıllarca haksız bir şekilde alınan bu ücretler bu konuda gerekli başvuruları yapan kişilere tekrar geri ödemesi yapılacaktır. Bu son çıkan kanun hakkında gerekli bilgiye sahip olmayan kişiler uzman kişilerden bilgi alabilirler.

Taşrada valilik, kaymakamlık gibi resmi kurumların bünyesinde kurulan birimlere gerekli olan başvuru dilekçesi, banka hesap kesim dekontları ve kimlik fotokopisi gibi evrakları teslim edip işlemleri hemen başlatabilirler. Yoğun bir başvuru olacağını öngören bu kamu kurum kuruluşları vatandaşların bu mağduriyetlerini zaman kaybetmeden toplu bir şekilde çözüme kavuşturmak istemektedirler. Ülkemizin büyük banklarından gerekli olan bilgileri alıp başvuruları yapabilirsiniz. Bazı sivil toplum örgütleri de bu konuda vatandaşlara yardımcı olmak maksadıyla birimler oluşturarak destek vermektedirler. Yıllarca kesilen bu ücretler kart sayılarının fazla olması nedeniyle büyük meblağlar doğmasına neden olmuştur. Kesinlikle yerinde bir kanun değişikliğidir. Banka şubelerine başvuru yaparak geriye dönük yapılan kesintilerin dekontlarını talep edebilirsiniz. Bu durumlarda en rahatsız olanlar ise banka şirketleri olsa gerek.

Yıllarca yapılan bu haksız kesintiler halk farkına varmadan mağdur olmuştur. Bu konuda mağduriyet yaşayan herkesin haklı bir tepki olarak alacaklarını talep etmelidirler. Bankaların yıllar boyunca bu yapmış oldukları onlara ders mahiyetinde olur, ve bir daha böyle bir yola başvurmayacaklardır. Herhangi bilgi sahibi olmayan kişiler valilik ve kaymakamlık gibi kamu kuruluşlarında oluşturulan birimlere gerekli olan banka dekontu, dilekçe ve kimlik fotokopilerini teslim ederek acil olarak başvurmaları gerekir. Bu yapılan kanun değişikliğinden bütün vatandaşlardan haksız bir şekilde kesilen ücretlerin geri ödenmesi istenmiştir. Vatandaşlarında zaman kaybetmeden hemen başvurmaları haklı bir şekilde tepkilerini ortaya koymaları oldukça önemlidir.

hesap işletim ücreti almayan bankalar 2016

hesap işletim ücreti almayan bankalar 2016

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir

Enpara.com, igaranti, yapıkredi nuvo, kuveytturk, TEB ceptetep bankacılığı hesap işletim ücreti almayan bankacılık ürünleridir. Burada eft ve havale işlemleri de ücretsizdir.

DMCA.com Protection Status