Kredi Notu Sorgulama

2016 Vekalet Verme Ücretleri Ne Kadar

Vekaletin ne olduğunu öğrenmeden, vekalet ücretleri ne kadar sorusuna geçmek istemiyorum. Öncelikle vekaletin ne anlama geldiğini öğrenelim. Vekalet vermek ; bir kişinin sizin yerinize tüm işleri yapmasını sağlamaktadır. Ancak bunun için sizlerin o kişiyi vekalet göstermesi ibraz etmek zorunludur. Yani imza yolu ile benim vekaletim bu şahıstır diye imza atmanız gerekiyor. Sonrasında o şahıs, artık sizin tüm işlemlerinizi hangi amaca yönelik hareket edeceğinizi yapacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de vekaletin amacıdır. Yani hangi amaca yönelik vekalet verdiğinizi de beyan edin ki, sonrasında vekalet verdiğiniz şahıs kötü yollara girip sizi zarara uğratmasın !

2016 Vekalet Verme Ücretleri Ne Kadar

Ülkemiz vergi devleti olduğu için vekalet verme işlemlerinin de ücrete tabi olduğunu belirtelim. Vekalet vermek için notere gitmeniz ve noter ücreti de ödemeniz gerekiyor. Kim vekalet verecek ise ona ait 2 adet vesikalık fotoğrafını ve kimlik fotokopisini de götürmesi gerekiyor.

vekalet ücretleri ne kadar 2016

vekalet ücretleri ne kadar 2016

Vekalet verme ücretlerinde genelde kağıt ücreti 2 tarafa da verileceğinden her kağıt için 2016 yılı dahilinde 4,07 TL alınacaktır. Konumuz dahilinde vekalet verme ücretlerini bu yıl ne kadar olduğunu aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Normal vekaletin ücreti 46,57 TL’dir.

İmza sirküleri vekaleti: 33.27 TL.

Araç satış vekaleti: 62,62 TL.

Diploma tasdik ücreti: 27,02 TL.

Vekalet bazı durumlarda çok acil gerekli olabiliyor. Zira işimizin olduğu durumlarda birinin orada bizim adımıza işlemleri başlatıp bitirmesi gerekebilir. Bu yüzden güvenebileceğiniz bir şahsın vekaleti alması daha mantıklıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.