Home / Kredi Kartları / 2016 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar

2016 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar

Kredi pos cihazı başta olmak üzere birçok resmi kurum tarafından (banka, vekalet vs.) istenen evraklardan bir tanesi imza sirküsü geçmektedir. Bu işlem ücrete tabi olmakla beraber noter tarafından verildiği için tasdik parası alınmaktadır. İl ve ilçelere göre genelde aynı tutar alınmakta olup, verilecek olan nusha (kağıt sayısı) sayısına göre fiyat artabilir.

2016 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar

Noter ücretinin yazılan kelime sayısına bağlı olarak artabileceğini belirtelim. Verilecek olan ücretler asgari yani en dip ücretlerdir.

Mart 2016 1 nüsha imza sirküsü ücreti 62,68 TL

Mart 2016 2 nüsha imza sirküsü ücreti 99,70 TL

Yukarıdaki tutarların asgari ücreti olduğunu belirtmiştik. Bununla beraber yazılacak olan metnin uzunluğuna dikkat etmelisiniz. Zira noterler saolsun sünnetsizmiş gibi ücrete ek yapmaktadırlar.

Hal böyle olunca imza sirküsü almak isteyen bireyler yanlarında bu tutarların üzerinde miktarlarda para götürmeleri tavsiye edilmektedir. 5 TL dahi eksik olsa ne yazık ki noterler, imza sirküsü vermemektedir.

imza sirküsü
imza sirküsü

Günümüz şartlarında artan bankacılık işlemlerine ek olarak artan tüketiciler, kredi veya kredi kartı başvuruları yapmaktadırlar. Bunların ihtiyaçlarını karşılamak isteyen bankalar üye iş yerlerine sanal pos veya pos cihazları vererek, müşterilerden kredi kartı ile alışveriş yapılmasını önermektedir. Ancak üye iş yerlerine verdikleri cihazların alınması için üye iş yerlerinden bir takım evraklar istenmektedir. Bu istenen evraklar arasında imza sirküsü bulunuyor. İşte bunu almanız için notere gitmeniz ve ücreti yatırmanız gerekiyor.

Check Also

Maximum kredi kartı limitini hızlıca artırma

Maximum Kredi Kartı, köklü bankalardan biri olan İş Bankası’nın kredi kartıdır. Her banka kendi gücü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.