2016 2022 maaşları

Paylaş
 

Engelli bireyler için her ay düzenli bir şekilde verilen 2022 maaşları, 2016 yılı içinde de verilmeye devam etmektedir. Engelli ve bakılamaz durumlarda olan bireylere tanınan bu hak ile bir nebze olsa da ekonomik açılardan belirli miktarlarda ödenekler ayrılmış olup, bu ödenekler onların bakım masrafları için verilmiştir.

2022 maaşı 2016 mayıs maaşlarının ödendiğini daha önce yazmıştık. Bu arada 2022 maaşı 2016 haziran ödemelerinin ödenekleri de şimdiden ayrılmış olup, önümüzdeki ayın ortalarında tüm illerde olması beklenmekte. Zira bu maaşları almak için engelli olma şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Şartlarda öyle şaşalı bir etmen olmamakla beraber engel raporuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Bununla beraber ödenecek tutar sabit olup, engelli oranına bağlı olarak değişmemektedir.

Engelli maaşı 2016 haziran  ödemelerin in bu ay içinde verileceğini belirtmiştik. Dolayısı ile o maaşı almak isteyenler şimdiden evraklarını teslim edebilir ve onayın ardından hemen maaşını alabilir. Engelli maaşlarının PTT şubelerinden alındığını söyleyelim. Vereceğiniz TC kimlik kartı numaralarına göre işlem yapılmakta olup, maaşınızı almak için yanınızda tc kimlik kartınızı götürmenizi belirtelim. 2016 kredi faiz oranları düşecek mi artacak mı sorusuna en güzel yanıtını yine bu makalemizde bulabilirsiniz.

2022 maaşı ne kadar 2016 yılı için 2015 yılı esas alınarak %15 üzerinde ücret artışı olmuştur. Bu maaşlar sayesinde engelli olan bireylere yardımcı olma amaçlanmıştır. Her ne kadar az görünse de hiç yoktan iyidir diyebiliriz arkadaşlar. Bu yüzden sizlerden engelli ve bakılamaz durumlarda iseniz tavsiyemiz kesinlikle bu maaşa yani 2022 maaşına başvuru yapmanızdan yana.

Engelli maaşı ne kadar diye her gün onlarca mail gelmektedir. Biz ne kadar maaş bu kadar dersek de asıl maaşı belirleyen tek faktör ülke ekonomisinin durumu ve meclisten çıkan kararlardır. Yani bir milletvekili 7500 tl maaş alıyor ve engelli bireylere %20 yıllık fark vermiyor ise seçimlerde bizlerden oy istemesinler arkadaş !  her insan bir değildir bizim elimizi kolumuz olabilir ancak bazı arkadaşların bu gibi önemli organları olmadığı an acaba onlar ne yapıyor diye insan düşünüyor. Allah’a çok şükürler olsun ki bizleri düşünen toplumdaki her insana binlerce teşekkür ederiz.

engelli maaşı ödemeleri 2016

engelli maaşı ödemeleri 2016

Özürlü maaşı sorgulama 2016 yılı sorgulamalarını e devlet üzerinden yani turkiye.gov.tr adresinden şifreniz dahilinde yapabilirsiniz. Bu yüzden şifre edinmeniz gerekiyor. E devlet şifrelerinizi sizlere en yakın ptt şubelerinden birine gidip, Tc numaralarınız dahilinde alabilirsiniz. İşlem ücreti sadece 1 TL olduğunu belirtelim.

DMCA.com Protection Status