2 El Arabalara Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Paylaş
 

Araba kredisi almak isteyen bireyler bankalar ile iyi iletişim ve anlaşılır bir dil ile temas kurmaları önerilir. Araçların mevcut durumlarına göre kredi çıkmaktadır. Bu mevcut durum ise araçların 0 (sıfır) veya ikinci (2.el) el olma durumudur.

2 El Arabalara Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Araç sahibi olmak, günümüzde büyük kolaylık sağlaması bakımından pek çok kişi tarafından arzulanan bir durum olmaktadır. Diğer yandan bu arzuya kısa zamanda kavuşabilmek için ikinci el araba alımını tercih etmek zorunda kalırız. Çünkü ikinci el araba alımı, sıfır araba alımına göre hem daha uygun olmaktadır, hem de araba modelinin eski olması sebebiyle vergisi daha düşüktür. Bu sebeple 2.el taşıt alımı oldukça avantajlı bir durum olmaktadır.

2.el araç kredisi, genel kullanımda 5 yaşa kadar ve ikinci el olan araçlar için kullanılabilmektedir. Ayrıca bu kredi tipi zaman zaman farklı faiz oranlarına da sahip olabilmektedir. Elbette ki kredilendirme biçimi 0 km olan araçlara nazaran oldukça düşüktür. Bununla beraber en fazla taksit seçeneği süresi 48 ay olmaktadır. Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biri de, satın almayı istediğiniz arabanın üzerine herhangi bir yasal hak sınırlaması konmuş olmadığıdır.

2.el arabalara kredi veren bankalar hangileridir sorusuna şu kategorisinde öncelikle, ING BANK, Akbank, Vakıf Bank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası ve Türkiye İş Bankası göze çarpmaktadır. Bu bankalar 2.el taşıt kredisi imkânını, çeşitli koşullarla müşterisine sunmaktadır. ING BANK 2.el araç kredisini, esnek ödeme alternatifleriyle müşteriye sunarken, kaskonun banka aracılığıyla yapılması durumunda da faiz indirimi imkânı sunmaktadır.

ikinci el taşıt kredisi

ikinci el taşıt kredisi

Akbank taşıt kredisi 2016 ise 2.el araç kredisinde kasko ve rehin zorunluluğunu kaldırarak kredinin hızlı ve olay kullanımını mümkün kılmıştır. Bu bankaların yanı sıra Vakıf Bankası ise, kişiye özel ayrıcalıklı faiz oranları ile 2.el taşıt kredisini müşterilerine sunmaktadır. Yapı Kredi bankası da kefilsiz ve ekspertiz ücretsiz taşıt kredisi imkânları sunmaktadır.

Ziraat Bankası taşıt kredisi kişiye özel uygun faiz seçenekleriyle 2.el araç kredisi imkânı sunarken, kredi botunca ”hayat sigortası” ve ”KASKO” yapmaktadır. Türkiye İş Bankası ise kredi alımını kefilsiz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca kredi alımı için, ister şubeye giderek işlem başlatabilir, isterseniz internet üzerinden de kredinizi kolaylıkla çekebilirsiniz. ”Hızlı kredi” ayrıcalığı sunan Türkiye İş Bankası’nın bu ayrıcalığından kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

 

DMCA.com Protection Status