1 Kasım 2015 Seçimlerini AKP Kazanırsa Ne Olur

Akp Kasım 2015 seçimleri
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AKP yani Adalet ve Kalkınma Partisi , hatırlarmısınız bilmem ama göreve geldiği ilk günleri hatırlıyorum AKP’nin. Parti büyük bir zafer ile tek başına iktidar olmuş ve bugüne kadar görmediğimiz görmediğim ekonomik sorunların ortadan kalkmasına vesile olmuştu. Göreve geldikleri ilk 4 yılda 10 üzerinden 10 verebileceğimiz AKP hükümeti bir sonraki seçimlerde biraz oylarını kaybetse de yeniden tek başına ikdiar olmuş ve 2.kez hükümeti kurarak ülkemizin refah seviyesine getirmişlerdir. İlk 8 yılda AKP hükümeti , taraflı tarafsız her kesimden büyük beğeni toplamış ve ülkemizdeki barış ve sevgi ortamını bir arada tutmayı başarmıştır.

AKP hükümeti 8. Yılından sonra neler yaptı. Objektif olmak gerekiyorsa son 4 yılda 10 üzerinden 10 verdiğimiz parti yönetiminde üç kağıtçılar aldı başını gitti ve bu değerimiz 10 üzerinden 1 olmuştur ne yazıkki. Evet gerçek şu ki AKP eski AKP değil. Taki Abdullah Gül ( Gül gibi Adam ) cumhurbaşkanlığından alındıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göreve gelmesi ile beraber. Sayın Cumhurbaşkanı herkesimden sevilen bir başkandan çıkmış ve objektifliğini ne yazıkki göstermemeye başmıştır. Bizim bildiğimiz anadan babadan öğrendiğimiz hatta okuldan öğrendiğimiz ülkenin cumhurbaşkanı kesinlikle objektif olmak zorundadır ancak gel görki bizim başkan objektif olmadı bunu artık herkes biliyor. Son yapılanlar ise medyaya yapılan baskıların ardından kanalların kapatılması gazetelerin ambargo konulması gibi sayısız etmenler aldı başını gidiyordu.

Erken seçimlere geçilmeden önceki terör saldırıları ve sonrasında gelen şehit haberleri…..

HDP nin emanet oylara silah ile karşılık vermesi ve sonrasında batılı oyların geri çekilmesi….

MHP’nin seçimlerden önce Koalisyon kurmayacağız demesinin hemen ardından her kapıya açığız demesi !!!

HDP nin barış sözcükleri ile tüm kesimden sevilen yönetimin kendi içinde özerklik ilan etmesi !!!

AKP nin medyaya sansür davaları …..

CHP nin reklamlarda baş gösterip kredi faizlerini sileceğim demesi vs ( sayın kılaçdaroğlu artık kimse bu sözleri yemiyor gerçek rakip olmalısınız ki HDP gibi oyların çoğunluğunu alasınız )

MHP nin bir türlü son 5 seçimde hiçbir varlık gösterememesi ( oldum olası aynı işler yahu biraz açılın arkadaşlar farklı şeyler söyleyin milleti tek bir ırk ile değerlendirmeyin ki o kesimden de oy alasınız)

Gibi sayısız etmenler bana göre 1 kasım 2015 deki seçimlerde milletin kararsız oyları ülkemizin kaderini belirleyecek. Yapılan anketler vs boş olduğunu hatırlatırım zira parası olan herkes anket yaptırır ancak asıl kaderi belirleyecek etken doğu ve güneydoğu halkı olduğundan ve HDP ye olan güvenin yerle bir olmasını da hesaba kattığımızda bu seçimlerde AKP nin yeniden kazanmasını bekliyorum. Buna en önemli etken yukarıda yazılanların çoğu olmakla beraber AKP hükümetinin eski adaylarını göreve getirmesi de etken olacaktır. Zira hükümetin ilk işi ilk 8 yıldaki aktifliğini yeniden canlandırmak istemeleridir. Burada son noktatı koymadan önce bilmenizi istediğim önümüzdeki yıllarda Abdullah Bey’in bir parti kuracağı ve bu partinin ilkkez hükümeti kurabileceği senaryoları dolaşıyor.

Akp Kasım 2015 seçimleri

Akp Kasım 2015 seçimleri

Seçimlerde AKP kazanırsa öncelikle DOLAR varya tepetaklak düşer , borsa yükselir 79,000 seviyelerden 90,000 li seviyeler olabilir. Ekonomi de büyük adımlar atılır. Barış süreci %99 eminim ki yine dolaptan çıkar ( çıksında adam akıllı çıksın zaten kardeşiz ancak resmileştirilmeli artık ) ek olarak HDP nin yine %10 barajını aşabileceğini düşünüyorum . Bunlar sadece kendi tahminlerimizdir ki yatırım amacı taşımadığını bildirmek isteriz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

3 adet yorum var.

  1. Sedat peker diyor ki:

    Merhaba tebrik ediyorum çok güzel yorumlarınız olmuş bu arada tahmin iz tuttu akp icin

  2. […] öncesi yazımız bizleri haklı çıkarmıştı buradan yazımıza […]

  3. […] bu hissenin bizlere olumlu baktığını ve iyi gözüken hisselerden bir tanesi olduğunu burada belirtmiştik. Hisse dediğimiz yere gelerek bizleri yanıltmadı. Ancak son bir haftadır ise […]

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status