Yaptırımların Kalkması Gubre Fabrik’e Yarayacak

Gubre Fabrik
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ä°ran’a göz dağı vermek amacı ile geçmiÅŸ yıllardan bu yıla kadar yapılan yaptırımların ekonomik ve siyasi yönden önemi bir hayli fazla idi. Geçen hafta yapılan Amerika Ä°ran görüşmeleri, yapılan mutabatın olumlu geçmesi ve antlaÅŸmanın kesinlik kazanmasının ardından tüm dünyanın gözü Amerika – Ä°ran ülkelerine çevrildi.

Yaptırımların Kalkması Gubre Fabrik’e Yarayacak

Ekonomik açıdan büyük bir öneme sahip olan Ä°ran , ülkemizdeki ÅŸirketler tarafından da sıklıkla takip edilmekte. Zira bu ÅŸirketlerden en önemlisi de Gubre Fabrik. Ä°ran ‘ da alınan fabrikaların yanı sıra ülkemizde gübre üretiminin maliyetinin , Ä°rana göre yüksek olmasından dolayı iÅŸ hacimleri ve fabrikaların iran da olması büyük önem taşımakta. Bunun yanı sıra antlaÅŸmanın kesinlik kazanması ve iran’a olan yaptırımların kaldırılmasının kesinlik kazanmasının ardından 7.14 seviyelerinden kendini 9.01 e kadar atan Gubre Fabrik, Borsa istanbul da takip edilen önemli hisselerden bir tanesi olmayı baÅŸardı. Ardından yapılan kar satışları hissenin geri tepmesine neden olsa da düzeltmelerin geçici olduÄŸu ve hızla kademelerin dolduÄŸu gözlendi.

Ä°ran’ın Dünya Bankalarındaki Parası Serbest Bırakılıyor

Yapılan yaptırımların kalkmasının ardından Ä°ran’a ait 100,000 milyar doların üzerinde el konulan miktarında serbest bırakılacağı gelen haberler arasında. Söz konusu bu paranın serbest bırakılmasının ardından, ülkenin ekonomik açıdan bu mevlayı sanayi kollarına ayıracağı da gelen bilgiler arasında.

Gubre Fabrik

Gubre Fabrik

Güne 24.07.2015 itibari ile %2.42 üzerinde kapatan Gubrf 7.63 den satışta.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status