Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Orta Vadede Hisse Önerisi : BAGFS

Orta Vadede Hisse Önerisi : BAGFS

Hisse önerilerimizde orta ve uzun vade olarak değerlendiri bileceğimiz hisseleri bu köşemizde takip edebilirsiniz. Öncelikle hisse önerilerine geçmeden önce orta ve uzun vade kavramını açmak istiyorum.

Orta Vadede Yatırım Yapmak ; Süre olarak uzun vade ile kıyaslandığında min 6 ay ile 1 yıl arasıdır. Bu süre altında hisseyi kesinlikle satmamalısınız zira zarar etmek olabilir.

Uzun Vadede Yatırım Yapmak ; Genelde Borsa uzmanlarının sürekli olarak değindiği ve yatırımcılara karı getiren süreç bu sürededir. Ancak her hisse uzun vadede kar ettiremez misal B ve C, D grubu. Zaten bu gruba kolay kolay kimse giremez.

Bagfs

Bagfs

BAGFS yani Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş. şirket sağlam ayaklara bastığı gibi karlılığını sürekli artıran ve bizlere göz kırpan bir hisse. Analizlerine baktığımızda 2016 başlarında yapmış olduğu yatırımları kara dönüştüren bir ivmeye sahip olduğu görülmekte. Borsa da kar etmek isteyenler öncelikle orta vadede veya uzun vadede (Bu daha karlı olur) işine yaramayacak kadar miktardaki parası ile alım yapılabilir. Uzun vadede kesinlikle karlı. Zira 500 milyon tl lik yatırım yapıldı. 2016 ilk çeyrek karına kesinlikle yansıması bekleniyor hemde deneme üretimine geçtiler.
8 haziran seçimlerinde 11,95 tl olmuş. 6 aylık ortalamalarda 14 üzeri görülmüş. 12 altı kesinlikle ideal yaklasması da ideal olur.

Hisse 29 eylül 2015 de 13 lü seviyelerde. Şirket doların 3 üzeri görmesi ile son dönem bilancolarında zarar açıkladığı an ve düşme potansiyeline girdiği an girmek daha mantıklı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ