Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredim Neden Onaylanmıyor

Kredim Neden Onaylanmıyor

Kredi almak veya çekmek isteyenlerin merak ettiği bir sorudur ” Kredim Neden Onaylanmıyor ” zira kredinin onaylanmamasının belli başlı nedenleri vardır. Bu yazımızda şahısların kredi alamamasının nedenlerini ve kredi almanın püf noktalarını anlatacağız. Acil nakit ihtiyaçlarınızda ilk etapta çevrenizden para talebi ile yakınlarınıza başvurursunuz ve bu başvurular olumsuz sonuçlandığında ilk işiniz bankalara koşmak olacaktır. Bankalara başvurduğunuz bana kredi çıkar gözü ile işe kolay yaklaşıp sonucu hüsran ile biten sayısız kere kredi olumsuz cevabı vardır. Bu yüzden şahıslar kredi çektiklerinde kredi ön onayı bile geçemediklerinde üzülmeye başladıklarını görüyoruz.

Kredim Neden Onaylanmıyor

Kredinizin onaylanmamasında başlı nedenleri incelediğimizde ;

-Kredi Notunuzun düşük olması

-Kredi çekmek için gerekli olan evrakların eksik veya hatalı olması

-Her hangi kredi türüne başvururken, kredinin verilme nedeninin eksik yazılması

-Kredi başvuru formundaki gelir beyannamesinin eksik veya hatalı yazılması

Üzerinize kayıtlı hiçbir mal varlığının olmaması gibi.

Sayısız nedenler kredi almamanıza vesile olacaktır. Ancak çoğu bankada evraklara artık önem vermediklerini belirtmişler. Gelir belgesiz kredi, kefilsiz kredi gibi birçok reklam çeşiti görmek mümkün artık.

Kredi Alınamamasının En Büyük Nedeni ; Kredi Notunuzun düşük kalmasıdır. Zira artık tüm bankalar merkez bankası sistemine ulaşabildiğinden Kredi Notunuzun çok düşük olması veya 1500 altında kalması ( Findeks 1500 puan ) sizlerin kredi almamasındaki en büyük etkendir. Bu yüzden zamanında yapılan kredi kartı ödemeleri veya önceden çekmiş olduğunuz bir kredi var ise onun ödemeleri gibi zamanında yapıldığı takdirde hızla kredi notunuzun arttığını göreceksiniz.

Kredi Onaylanmamasının Nedenleri

Kredi Onaylanmamasının Nedenleri

Kredi almak istiyorsanız yapmış olduğunuz harcamalarınızı zamanında ödemeye özen gösterin 1 gün bile geç ödeme yaptığınızda bankaların gözünde güven değeriniz düşmesinin yanında kredi notunuza da olumsuz yansıyacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ