Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Taksitlendirmesi
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kartı kullanımı, son yıllarda altını çizerek belirtmek gerekir ki aşırı artmış durumdadır. Bankaların yüksek limitli kredi kartlarından gerekse kredilerin yüksek faizlerinden kaynaklı kişilerde ödeyememe sorunu ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Kredi kartlarının düzensiz harcanması sonucu en az asgari tutarın bile ödenememesi yüzünden kredi kartı kullanıcıları çareyi faiz ödeyerek taksitlendirme yolunu tercih etmektedirler. Peki, bu taksitlendirme işlemi nasıl yapılıyor? Kart borcunuzun belirlenen faiz ve komisyon bedeli karşılığında kredi kartınızın toplam limitinin yani anaparanın ödenmesi konusunda yapılan yapılandırmadır. Anaparayı eşit taksitlerle ödemeniz demektir. Belirli firmalar bu taksitlendirmeyi 9 taksit şeklinde faiz ve önceden belirlenmiş komisyon ile ödemeyi gerçekleştirirler size sadece faizi, komisyonu ve ana limitinizi eşit taksitlerle ödersiniz. Bu sisteme Kredi Kartı Taksitlendirme denir. Bu taksitlendirmeyi yapan firmalar genelde 9 taksit karşılığında sizinle gerek telefon ile iletişim kurarak, gerekse ofislerini ziyaret etmeniz dâhilinde halledebilirsiniz.

Kredi Kartı Taksitlendirmesi

Kredi Kartı Taksitlendirmesi

 

Bu işlemi yaparken %10 veya %20 civarında komisyon bedelini gözden çıkarmanız ve faizleri de hesap ederek akıllıca davranmanız gerekmektedir. Bu işi yapan şirketler veya firmalar önceden 36 aya kadar taksite bölerek büyük paralar kazansalar da, hükümetin almış olduğu yeni karar ile sadece 9 taksitle bu işi yapabildikleri için büyük paralar sadece küçük kazançlara yerini bırakmıştır. Kredi kartı taksitlendirme yasası olarak bilinen bu kanunda bu işi yapan firmalar değil tüketicilerde zor durumda kalmış olsalar da hükümetimizin her şeyin en iyisini yaptığı yönünde yorumlar alabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status