Kredi Kartı İle Taksitli Nakit Avans Çekme

Taksitli Nakit Avans
Paylaş
 

Acil durumlarda nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için sahip olduğumuz kredi kartlarını kullanarak bankalardan nakit avans veya taksitli nakit avans çekeriz. Peki kredi kartı kullanarak taksitli nakit avans çekme işlemi nasıl yapılır ?

Bankanın adımıza tanımlamış olduğu kredi kartımızı, bankamızın atm’sine veya bankaların ortak işlem yapılabilen  bankamatiklerinin kart yuvasına yerleştirerek şifremizi gireriz. Karşımıza gelen ekranda kredi kartı işlemleri sayfasına ulaşıp buradan taksitli nakit avans seçeneğini seçeriz. Karşımıza gelen yeni sayfada çekmek istediğimiz miktar 10 TL ve katları şeklinde yazarak devam tuşuna basarız. Taksit sayısını girmek için yeni ekran gelecektir. Bu ekranda taksit sayısını yeni yapılan düzenleme ile  en fazla 9 taksite kadar seçebiliriz. Taksit sayısını girdikten sonra devam tuşuna basarız ve karşımıza taksit sayıları ve ödeyeceğimiz taksitleri içeren ekran gelir. Taksit miktarlarını onayladığımızda devam tuşuna basarız ve taksitli nakit avans  çekme işlemini tamamlamış oluruz.

Kredi kartı ile taksitli nakit avans çekme işini internet bankacılığı ile de yapabiliriz. Bankamızın internet sitesine müşteri numaramız ve şifremizle giriş yaparız. Bankanın internet sitesinde kredi kartları menüsüne giriş yaparak nakit avans işlemleri seçeneğine tıklarız. Taksitli nakit avans seçeneniğine tıklayarak çekmek istediğimiz avans miktarını gireriz ve ödemek istediğimiz taksit sayısını en fazla 9 ay olacak şekilde belirleriz. Taksit sayılarını ve miktarlarını içeren borç çizelgesini ekranda inceledikten sonra alt taraftaki onay kutusuna tıklayarak taksitli nakit avansı hesabımıza geçirmiş oluruz.

Taksitli Nakit Avans

Taksitli Nakit Avans

Bankalara borcu olanlar, kredi kartı ektresinin yarısını yıl içinde iki kez ödememiş olanlara, bankalar nakit avans izni vermemektedir. Nakit avansa ihtiyacı olanlar bu duruma dikkat etmelidir.

Konumuzdan Başlıklar:

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Google Plus Sayfamız
DMCA.com Protection Status