Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi kartı borcunun ödenememesi

Kredi kartı borcunun ödenememesi

Kredi kartı günümüzün en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden birisi olması dolayısıyla kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kullanan sayısının artmasından dolayı bazen insanlar taksitleri ödeyememektedirler.

Kart borcunun ödenememesi neticesinde akla gelen sorulardan bazıları

Kredi Kartı Borcu

Kredi Kartı Borcu

Kredi kartı taksitlerinin ödenememesi durumu: Kredi kartı kullanımından dolayı zaman zaman taksitlerinde aksama meydana gelebilmektedir. Bu nedenle borcunu geciktirenlerin akıllarına gelen ise bu durum hacze neden olur mu? Haciz işlemi neticesinde eşi ya da ailesi etkilenir mi? Bunları düşünmektedir. Böyle bir durumda genellikle borcun mükellefi olan kişinin etkilenmesi yaşanır. Bazı durumlarda banka ailenin gelirleri üzerinde de haciz işlemi başlata bilmektedir. Borcun sahibi esas mükellef olduğundan dolayı diğer aile bireyleri genellikle etkilenmez. Onların maaşlarına ya da diğer gelirlerine haciz işlemi uygulanmaz.

Kredi kartı borcu ödenmemesi nedeniyle hapis cezası durumu: Bu durum anında gerçekleşen bir konu değildir. Belli bir süreç işlemesi gerekir. Bu süreç mahkeme süreci, yasal takip olayından sonra “ödeme taahhüdü” imzalanması şeklinde devam etmektedir. Ödeme taahhüdü imzalandıktan sonra eğer ödeme yapmaz iseniz hapis cezası durumu söz konusu olacaktır.

Kredi kartı borcu yüzünden haciz durumu: Bankalar kullanım için sundukları kredi kartıyla yapılan işlemlerin ödemelerinin zamanında ve plan dâhilinde ödenmesini arzu ederler. Ödenemeyen durumlarda ise yasal takip başlatarak alacaklarını tahsil etme yolunu seçerler. Böyle bir durum karşısında ailenin bütün mal varlığıyla alakalı tasarrufta bulunamazlar. Eğer ailenin kullanımında olan beyaz eşyalar olan buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vb eşyalardan birer tane var ise haciz uygulanmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ