Kredi Kartı Borcu Taksitlendirmesi Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Taksitlendirmesi
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kartı kullanımın yaygınlaşması sonucu her bireyde ikişer üçer kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı borçlarının ödenmesinde sıkıntı yaşayan kredi kartı kullanıcıları ödeyemedikleri ekstre borçlarını taksitlendirerek yapılandırmaktadır. Kredi kartı yapılandırmalarında borç miktarı daha uzun vadelere yayılmakta ve aylık ödeme miktarları düşürülmektedir. Yapılandırma işleminde mevcut borç miktarı üzerinden  taksitlendirme faizi uygulanarak  toplam borç yapılandırılabilir.  Bu işlem bankalar tarafından resmi olarak yapılabildiği gibi gayrı resmi olarak da banka dışı işletmelerde yapılabilmektedir.

Bankalarda kredi kartı yapılandırılması: Kredi kartı borcumuzu yapılandırmak için banka şubelerinde yapabileceğiniz gibi banka atm lerinden de yapılabilir. Banka atm lerine gidilerek  kredi kartımızla giriş yapmalı ve kredi kartı borcunu nakit olarak ödemeliyiz. Borcumuzu ödedikten en az 24 saat geçmesini bekledikten sonra  tekrar bankla atm sine giderek taksitli nakit avans çekmek için işlem yapmalıyız.  Atm ekranında nakit avans işlemini seçerek çekmek istediğimiz miktarı ve vade süresini 0 – 9 arasında seçip onay verirsiniz. Bankaların  2.02 ile 2.98 arasında değişen yapılandırma oranlarını nakit avans miktarı üzerine yansıtılmış haliyle ekranda taksit miktarları görünecektir.  Ekranda görünen taksit miktarlarını kabul edip onayladıktan sonra atm para çekme ünitesinden paranızı alarak kredi kartı borcu yapılandırma işlemi sona ermiş olur.

Banka dışı işletmelerde kredi kartı yapılandırması: ülkemizde kredi kartı borcu olanların çoğalması ve borçlarını ödeyememelerinden dolayı türemiş olan işletme adı altında kredi kartı yapılandırması yapan kişiler ortaya çıkmıştır. Bu kişiler birer şirket kurarak hizmet veya ürün satışı yaptıklarını belirtip bankalardan pos cihazları alıyorlar. Bu pos cihazları ile kredi kartı yapılandırması yapıp kredi kartı borcu olanlardan banka oranlarının altında nakit olarak  komisyonlar almaktadırlar. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

Kredi Kartı Taksitlendirmesi

Kredi Kartı Taksitlendirmesi

Kredi kartı borcu olan vatandaş bu kişilere giderek kredi kartlarını verip borç miktarlarını söylüyorlar. Bu kişiler internet bankacılığını kullanarak kredi kartı borçlarını ödeyip  aynı anda veya 24 saat sonra hesapladıkları komisyon miktarlarını da borç miktarının üzerine ekleyerek pos cihazlarından ürün satışı yapar gibi 9 ay vadeye bölünmüş olarak çekiyorlar. Bu yöntemle borç 9 ay vadeye bölünmüş oluyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirmesi Nasıl Yapılır İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status