Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi almadan önce yapılması gerekenler

Kredi almadan önce yapılması gerekenler

Günümüzde insanlar bazı elzem ihtiyaçları için kredi kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Kredi kullanarak ev, araba alma, işyeri açma, tatile gitme gibi buna benzer işlemler için kredi kullanırlar. Kredi almadan önce karar verilmesi gereken durumlar ve konular vardır.

Eğer daha önce kredi kullanmamış ve bu tür işlere uzak bir yapıda iseniz daha çok dikkat etmeli ve daha çok araştırmalısınız. Uzman kişilerden, müşteri temsilcilerinden destek almalısınız. Kredi kullandıktan sonra keşke vadeyi bu kadar kısa belirlemeseydik ya da başka türlü yakınmaları yapmamak için aşağıdaki durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Aylık ödeme tutarının belirlenmesi: Kredi alımından sonraki ay ilk taksiti ödemeye başlayacaksınız o nedenle bir aylık taksitte ödemeyi yapabileceğiniz miktarın iyi belirlenmesi gerekir. Birde bu tutar bir ay değil de kredi vadesi boyunca ödenecektir. Buda göz önüne alınmalıdır. Kredilerin belirlenmiş vadeleri vardır. Genellikle belli 6ay, 12ay, 18ay, 24ay, gibi periyotlarla alınmaktadır. Kredinin mahiyetine göre vadesi değişmektedir. İhtiyaç kredisinde 10-12 ay vade olurken konut kredisinde bu vade sayıları 120 aya kadar çıkabilmektedir. Vade uzunluğuna göre faiz oranları da değişmektedir.

Kredi Alma Yöntemleri

Kredi Alma Yöntemleri

Yan giderlerinde hesap edilmesi gerekir: yan giderler olarak komisyon giderleri, ekspertiz masrafları, dosya masrafları, sigorta masrafları gibi masraflarda kredi alırken karşınıza çıkacaktır. Faiz karşılaştırması yaparken düşük faiz ama diğer masraflar yüksek olabilmektedir. O nedenle faiz oranlarının yanı sıra diğer giderlerinde hesap edilmesi gerekmektedir.

İhtiyacınız olan kredi tutarının belirlenmesi: Talep ettiğiniz kredi tutarı sizin için önemlidir. Yapacağınız iş için ne kadar gerekli ise o kadar talepte bulunmalısınız. Fazla yapılan kredi talepleri neticesinde size fazladan faiz ve komisyon giderleri yansıyacaktır. Ne kadar az kredi talebi yaparsanız ödeyeceğiniz faiz ve diğer giderler az olacaktır.

Farklı bankaların kredilerinin araştırılması: bankalar arasında farklı komisyon ve diğer giderlerde farklılık olmaktadır. Hatta aynı meblağ için farklı faiz oranları uygulayan bankalar bile mevcuttur. Hangi bankanın kredi oranları size daha uygunsa onu tercih etmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ