Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kobi ve işyeri kredisi nasıl alınıyor

Kobi ve işyeri kredisi nasıl alınıyor

İnsanların ihtiyaçlarının sınırsız ama kaynaklarının sınırlı olduğu bilinen bir olgudur. Bu durum iktisat yani ekonominin temel kuralıdır. Böyle olunca insanlar sınırlı kaynakları ile yapamadıkları işleri kendileri haricindekilerden kaynak bularak işlerini görme yoluna giderler. Bu iş için ise ekonominin olmazsa olmazı kurumları olan bankalardan kredi alırlar. Bankaların müşterilere verdikleri kredilerin kredi faizini belirlerken kullandıkları kıstasları vardır. Bu kıstasları kullanarak kredi faiz oranlarını belirlerler.
Bankalardan insanlar çok çeşitli amaçlar için kredi talebinden bulunmaktadırlar. Krediler kullanılacakları alanlara göre isimleri vardır. Ekonomiye katkı sağlayan bankalar işyeri olmayan işyerine kira ödeyen iş sahibi olan patronları düşünerek “işyeri kredisi” vermektedir. Birçok banka bu şekilde işyeri sahiplerini düşünerek kredi vermektedir.

İşyeri kredisi veren bankalar

İşyeri kredisi veren bankalar

İşyeri kredisi” almak için ilk şart işyerinizin kira olması lazım. Bu durumda alacağınız işyerinin ekspertiz değerinin %75’ine kadar bankadan kredi alabiliniyor. 120 ay vadeli ve uygun faiz oranı ile işyeri sahibi olunabiliniyor.
Kimler başvurabilir? İşyeri kredisini yeni işyeri satın almak isteyenler başvurabilir. Vergi levhası olması yeterlidir. Bankaya vergi levhanız ve alacağınız işyerinin bilgileri ile başvuru yapmanız yeterli. Banka gerekli inceleme ve araştırmaları yapacaktır. Alınacak işyerinin değer tespiti yapıldıktan sonra işyerinin durumuna ve yapılan işin mahiyetine bağlı olarak kredi oranı belirlenir.
Banka kredi üzerinde kesinti yapıyor mu? Bankanın kredi üzerinden aldığı KKDF ve %5′ BSMV vergileri ödedikten sonra kredinizi alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ