Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kefil istemeden kredi veren bankalar 2015

Kefil istemeden kredi veren bankalar 2015

Kefilsiz krediler, bankaların genellikle bireysel ihtiyaç kredileri altında çeşitli kampanyalarla isimlendirip düzenlediği, dolayısıyla belirli bir üst sınıra kadar kullanılabilen, ticari amaç dışında kişinin her türlü ihtiyacına çözüm bulmayı amaçlayan kredilerdir. Miktarı çok yüksek olmadığı için, olası ödeme problemlerine karşın ödemeyi gerçekleştirecek başka bir kişiye yani kefile ihtiyaç duyulmaz. Zaten hayat sigortası ile banka kendini bir tür güvenceye alacaktır.

Gelişen teknolojiyle birlikte bir marka değeri yaratarak pazar payını yükselten, inovasyon ve sürdürülebilir proje çalışmalarını destekleyen büyük kuruluşlar, artık kişiye özel tanıtım ve ürün sunumuna geçtiler. Her şey hızla kişiselleşirken, kişinin de bankalar gibi ihityaç duyduğu kurumlara karşı sorumlulukları bulunuyor.

Kefilsiz Kredi

Kefilsiz Kredi

Kredi kartı ve her türlü kredi ödemelerinizi ne kadar düzenli yaparsanız, kredi notunuz o oranda artıyor. Bu, bankaya verdiğiniz güvendir, bir nevi kefiliniz kendinizsiniz. Tüm bankalarla olan geçmişiniz ortak sistemde işleniyor, ne kadar sadık müşteri performansınız varsa o oranda bankanın esneklik payı var.

Düzenli gelir getiren iyi bir mesleğiniz varsa zaten çeşitli ayrıcalıklarınız var bankalar nezdinde. Daha uzun vadeler, daha cazip faiz oranları, işlem ücreti almama gibi kolaylıklar.

Özetle kefilsiz kredi kullanmak istiyorsanız, sağlam bir bütçeniz olduğunu ispatlamalısınız. Örneğin bir devlet memuru, kredi notu yüksek olduğu halde, maaş aldığı bankadan, piyasa fiyatından daha uygun faiz oranlarıyla 9 ay süreyle 20 bin TL krediyi kullanabilirken, süreyi yalnızca 3 ay uzatarak 12 ayda ödeme isteğine, kefil şartı aranabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken, anaparanın miktarı ile vadenin, müşteri ve bankayla doğrudan ilişkili olduğudur.

Kredi kullanarak genellikle eşyaları değil zaman satın alıyoruz. Çok daha erken tecrübe ediyoruz hayatı. Bazen de acil ihtiyaçlar bizi zorluyor. Doğru olan, değeri artacak varlıklar için borçlanmadır fakat hayatlar gibi bütçeler de eşsizdir.

Karar alma sürecinize yardımcı olacak Kefilsiz Kredi Veren Banka Listesi:

ING BANK

DENIZBANK

GARANTI

YAPI KREDİ

TÜRKİYE İŞ BANKASI

HALKBANK

FİBABANK

ŞEKERBANK

ZİRAAT BANKASI

HSBC

AKBANK

ODEABANK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ