Kasım 2015 Seçimlerine Kadar Hangi Hisse Alınır

Kasım 2015 Borsa Ne Olur
Paylaş
 

Yatırım köşemizde bugün borsada kasım 2015 seçimlerine kadar hangi hisselerin ön plana çıkabileceğini anlatacağız. Bilinçli bir yatırımcı borsadan para kazanmak istiyorsa kısa vadeli al sat yapmamalıdır. Bunu önemle bildirmek isterim. Her kağıta paranızı koymaktansa güvenilir ve sağlam firmalara yatırım yapmak uzun vade de çok karlıdır. Bu yazımızda bugün bunlara değineceğiz.

Kasım 2015 Seçimlerine Kadar Hangi Hisse Alınır

Öncelikle bilmeniz gereken bir kaç detay söz konusu arkadaşlar. Bu detaylar FED faiz kararının aralık ayında artırmasının artık kesinleşmek üzere olması ( kesindir diyebilirdik ancak ABD tarım dışı raporlarının düşük gelmesi acaba cümlesini yineledi kafalarımızda ancak artırım %99 oranında) ve kasım 2015 seçimlerinde sandıktan AKP nin tek başına iktidar olma ihtimalinin yükseklik kazanması.

Bu iki seçenek tüm dünyadaki para piyasasını baya etkilemektedir. Kendi ülkemizde ise AKP nin seçimden zafer ile çıkması olursa şayet hisselerde doping etkisi yapacaktır. Ve bu hisselerin kasım 2015 seçimleri ile alaka % si bir hayli fazladır.

Kasım 2015 Borsa Ne Olur

Kasım 2015 Borsa Ne Olur

Kasım 2015 Seçim öncesi alınabilecek hisseler nelerdir ?

  • TMSN hissesi AKP ile %99 etkili bir hissedir zira akpnin seçimlerde başarısız çıkmasının hemen ardından 9 lu seviyelerden 5,30 lu seviyelere kadar gerilemiştir. Dikkat ederseniz son günlerde olumlu haberlerin gelmesi ile beraber 6 üzerinde kalıcı duruyor.
  • NTHOL bu hisseye dikkat seçimlerde pek alakası yok diyebiliriz ancak milli piyango ihalesi ile alakalı haberlerin gelmesi bu hissenin yukarı sıçrama ihtimalini artırıyor.
  • DOAS bu hisseye de dikkat etmekte fayda olacaktır. Emisyon haberi sonrası tüm dünyada hisseleri hızla düşen DOAS hissesi toparlanma aşamasında 11 altı kesin alım olmakla beraber 17 li seviyeler uzun vadade hayal degil arkadaşlar.
  • AKMGY bu hisse tam uzun vadeli bir hissedir. Paranız sizin işinize uzun vade de ( 1 – 2 yıl ) yaramayacaksa bu hissenin getirisine şimdiden sevinebilirsiniz.
  • BAGFS 2016 ilk çeyrekte yapmış olduğu yatırımların kat ve kat fazla kazandırması bekleniyor. Son bilanço zarar açıklayabilir ama önemli etkenin 2016 ilk bilanco olmasıdır.

Yukarıda sıraladığımız hisseler uzun vadede getirisi yüksek olan hisselerdir. Kısa ve orta vadede hisse alıp satmak riskli olduğu gibi seçimlerden beklenen sonucun cıkmaması demek borsanın kötüye gidebileceği ve aşağı seviyelerden alım fırsatının yeniden doğması da gündeme gelebilir.

Konumuzdan Başlıklar:

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Google Plus Sayfamız
DMCA.com Protection Status