İhtiyaç kredisi başvurusunda gerekli belgeler nelerdir

Emekliye kredi veren bankalar
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi türlerinden bir tanesi ve en çok tercih edilenlerden olan ihtiyaç kredisi neredeyse tüm bankalar tarafından tüketicilere özel faiz oranları ve vade seçenekleri ile her yıl sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi günümüzde her tüketici tarafından mecburi olarak kullanılıyor. Nedeni de ihtiyaçların artması sonrasında acil nakit ihtiyaçların doğması ve kendini ekonomik açıdan bu süreçten hızlıca kurtarmak istenilmesi gibi nedenler gösterilebilir.

İhtiyaç kredisi sunan bankalara bakıldığında Akbank, Denizbank, Yapıkredi, Garanti, İşbank, Finansbank, Ziraaat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankası gibi bir çok banka şubesi ihtiyaç kredisi vermeye hazırdır. Her banka kendine ait faiz oranları ve vade seçenekleri ile tüketicilere sunmuş olduğu bu kredi ile her yıl karını bir kez arttırmaktadır.

Emekliye kredi veren bankalar

Emekliye kredi veren bankalar

Bankaların çoğu ihtiyaç kredisi sunarken belgesiz kredi başvurusu alınacağını desede kendilerini güvende tutmak adına illaki belge talep ediyorlar. İhtiyaç kredisi adı altında sunulan kredi evraklarını veya belgelerini sorguladığımızda ;

-Kredi türüne göre kredi belgesi banka tarafından veriliyor.

-Kredi çekecek olan şahsın 1 adet fatura belgesi.

-Kredi çekecek olan şahsın kimliğin aslı ve fotokobisi banka tarafından kontrol etmek amacı ile istenir.

-Krediyi nasıl ödeyeceğinizi belirten gelir beyannamesi veya gelir belgesi.

Bu belgelerden çoğu her banka tarafından talep ediliyor. Yine de bazı bankalar ek evrak isteyebilir.

Gelir belgesi indir

Gelir belgesi indir

Şahıslar her hangi bir işte çalışıyorsa gelir belgesi sgk belgesidir bu yüzden başka belge getirmeleri şart değildir. Emekli olanlar ise ihtiyaç kredisi başvurularında maaş belgesi denilen bodrülü maaş belgesini ibraz etmeleri gerekiyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status