Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Fed Açıklama öncesi neler yapılmalı

Fed Açıklama öncesi neler yapılmalı

Herkese merhaba bugünkü yazımızda Eylül dönemi FED açıklamasına 1 gün kala yapılması gerekenleri açıklamak istedik. FED bilindiği üzere 18 Eylül 2015 cuma günü yani işlemlerin son gününde olası faiz kararını netleştirmek için açıklama yapacak. Dün piyasalar 73,500 seviyesine gelerek FED öncesi olumlu sinyaller vermişti. Bugün sabah seansında Borsa istanbul söz konusu satıcılı ve alıcı olarak orta düzeyde kalırken, 2.seans alıcılı bir yön buldu. Söz konusu dolar 3,0265 seviyesine kadar çıkarken 2.seans ortalarında gerilemeye başladı.

FED‘in tüm piyasalarca beklediği açıklamalara yön verdiği bilindiği için ve geçen hafta FED kişilerince ağızlardan alınan sözlere bakıldığında ” Kurumlar FED’in faiz artırımını artıracağından haberi bile olmayacak ” demeleri olası faiz artırımının yarın için çok ama çok az olacağı sinyalleri verildi. Faiz artırımının az olacağı ihtimaline karşın bistin 70,000 seviyelerinin altına inmesi artık zor gözükmekte. Ancak bilmemiz gereken derecelendirme kuruluşları bazen zıt açıklamalar yapabildiği. Buna dikkat edilmelidir.

FED öncesi açıklamaların gelmesine bakıldığında Biste hisseleri olanların olumlu bir açıklama gelmesinde satışa geçtikleri anlarda büyük patronların bunları karşılayıp bisti daha da yukarı götürdüğü ve tekrardan satıcıların almak istediklerinde kar satışlarının bu seviyelerde geldiklerine dikkat edilmelidir.

Dolar tahminimiz Kasım 2015 seçimlerine kadar 3,14 seviyesidir. Bu seviyelerde satış yapılmak mantıklı gelse de asıl düşüncelerin seçimlerden zafer ile çıkması beklenen AKP nin seçimleri kazanması halinde tek parti olarak doların hızla geriye tepmesi olacaktır.

Para Kazanmak

Para Kazanmak

Birikimlerinizin %10 nu tavsiyemiz Altın da olması daima doğru karar olacaktır. Ayrıca bist 100 ün yarın gelebilecek satışlardan sonra düşmesi de beklenebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ