Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

devlet-destekli-evlilik-kredisi-veren-bankalar-1
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sevdiği insanla yeni bir hayat kurma telaşında olan kişilerin karşısına çıkan ve en fazla kafa karışıklığı yaşatan meselelerden birisi de nakit olmaktadır. Özellikle söz konusu bizim ülkemizde yuva kurmak olduğunda zaten büyük rakamların ön planda olduğu ödemelerde kaçınılmaz bir hale dönüşür. Bu hususta da Türkiye’de son zamanlarda pek çok banka müşterileri için evlilik kredisi imkanları sunmaktadır. Evlilik hazırlığında olan çiftler için ideal bir fırsata dönüşebilecek bu kredi, bankaların genel yapı ve prosedür kurallarına göre de değişkenlik göstermektedir. Üstelik ticari ol maktan ziyade bireysel başvuru olarak değerlendirilmekte olan evlilik kredilerinde gerekli aşamaları tamamladıktan sonra rahat bir nakit düzenine erişme şansı sizleri bekliyor olacak.

Evlilik kredisinin şartları nelerdir?

Evlilik kredisi veren bankalar, sunmuş olduğu diğer kredi seçeneklerinde olduğu gibi evlilik kredisinde de talep eden vatandaşın kredi notunu baz alarak hareket eder. Yani bu kredi için kişinin daha önce herhangi bir gecikmeli kredi borcu olmaması gerekir. Kart hareketlerinde de zamanı zamanına şekil alan bir ödeme düzeni ile ilerlemesi evlilik kredilerinin alımı konusunda daha sabit ve geniş imkanlar sunabilir. Öte yandan isminden de anlaşılacağı üzere bu kredi evlenecek olan insanlara verilmektedir. Ancak kimi vatandaşlar sırf bu krediden yararlanmak adına birkaç defa evlilik girişiminde bulunabilir. Bu gibi durumlarda ise banka yönetimleri mevcut çıkarcılığı engellemek adına her vatandaşa sadece bir defa evlilik kredisi hakkı tanımaktadır. Tabii bu hak daha önce başka bir bankadan bu krediyi alıp da farklı bir kuruma başvuru yapanlar için de bir kerelik olarak belirlenmektedir. Yani bu krediyi ikinci kez çekme durumu asla yaşanmamaktadır.

Evlilik kredisi nasıl alınır?

Bunun için sizler öncelikle krediyi alacağınız bankayı belirlemelisiniz. Tercih ettiğiniz bankanın size en yakın şubesine giderek evlilik kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bankaların online internet, atm, cep bankacılığı gibi birçok önemli hizmet üzerinden de bu kredi başvurunuzu gerçekleştirme imkanı tanıdığını da bilmenizi isteriz.

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir?

Türkiye’de evlilik yolunda sıkıntısız adımlar atmak isteyen çiftler için Ziraat Bankası, ING Bank, Halk Bankası, Garanti Bankası, Vakıflar Bankası gibi birçok önemli bankanın kredi hizmeti sunduğunu bilmenizi isteriz. Bu bankaların dışında da farklı kurumlarla iletişime geçme durumunuz olabilir.

Hepinize sevdiklerinize maddi açıdan sıkıntısız geçireceğiniz mutlu günler dileriz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status