Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Engelli Raporu Sorgulama

Engelli Raporu Sorgulama

Engelli veya özürlü olan vatandaşlarımızın bu duruma alışmaları zaman alsa da söz konusu devlet bu gibi arkadaşlarımıza elinden geldiğince yardım etmektedir. Engelli raporu, özürlü raporu, engelli başvuru formu indir, özürlü başvuru formu indir, özürlü raporu sorgulama, engelli raporu sorgulama gibi sorgulamaları buradan gerçekleştirebilirsiniz. Gerek maddi gerekse de manevi olarak desteklerini esirgemeyen kurumlar , elinin ulaştığı her yerde veya bölgede bu gibi vatandaşlarımızın sorunlarını öğrenmek için engelli vatandaşlardan özürlü veya engelli olmalarını kanıtlayacak belgeleri kurumlarınca görmek istemektedirler. Bu yüzden engelli olan veya özürlü olan vatandaşlarımızın kendi durumlarını ispatlamak adına , durumlarını ispat edecek bir raporu kurumlara göndermeleri gerekmektedir.

Engelli Raporu Sorgulama

Bildiğiniz gibi devlet bu gibi durumlarda olan vatandaşlara belirli bir ayrıcalıklar kamuda veya özel hayatta sunmaktadır. Bu yüzden engelli veya özürlü olan insanların engelli raporu alabilecekleri hastanelerden belgelerini aldıktan sonra durumlarını ispatlayacak belgeyi sorgulamak isterler. Şartlara baktığımızda engelli olması için beden sağlığının %40 nın engelli olması gerekiyor yasalarda.

Engelli Raporu Başvuru Şartları

Başvuru esnasında kimlik kartınızın fotokobisi , 4 adet vesikalık fotografınız ve engelli başvuru formu dilekçesini hazırlayıp ilgili birime yapmanız gerekmektedir. Engelli raporunu veren kurumlar devlet hastaneleri ve özel sağlık kurumlarından hızlıca alabilirsiniz. Özel sağlık kurumları normal devlet hastanelerine oranla biraz daha pahalıdır diyebiliriz arkadaşlar. Burada dikkat etmeniz gereken engelli raporunun onaylanması için baş hekimin kaşesinin olması yani onaylanması mutlak suretle olmalıdır.

Engelli Raporu Sorgulama

Engelli Raporu Sorgulama

Engelli raporu eğer süreli olarak verilmiş ise sizlere genelde 1 yıldır 1 yıl sonunda raporu yeniletmeniz gerekmektedir. Bu yüzden süresiz rapor almak daha mantıklı olacaktır. Engelli raporu ile özürlü raporu aynıdır arkadaşlar. İki farklı kelime olmasına rağmen rapor aynı görevi görmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ