Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Eft’nin Hesaba Yansıma Süresi

Eft’nin Hesaba Yansıma Süresi

EFT kaba tabirle farklı bankalardan yapılan para transferidir. Yapılan bu transfer sonucu gönderilen para, diğer bir bankaya ulaşır ve işlem gerçekleşir. Bu işlemdeki en büyük engel mesai saatleri diye tabir edilen banka şubelerinin açık bulunduğu dönemlerde yapılabiliyor olması.

Eft hesaba yansıma süresi her bankanın neredeyse aynı saatlerde işlemleri gerçekleştirdiği zamanlardan oluşur. Tatil günleri ve aktif mesai saatinin bittiği anlardan itibaren gerçekleştirilen eftler bir sonraki güne ya da mesai saatine kalır. Bu durumu askı olarak nitelendirebiliriz. Genellikle birçok bankanın hafta ortası son Eft saati 16.30’dur. Hafta sonu Eft yapmak şuan için mümkün değil, sabah da birçok banka mesai saatlerinin başlaması ile 09.00 işlemleri gerçekleştirir. Sizin akşam yaptığınız Eft mesai saatinin başlaması ile devreye girer ve işlem yapılır.

Eft Saatleri

Eft Saatleri

Eft yaparken banka bilgilerine dikkat etmekte yarar var, geri dönüşü olmayan bir adım atabilirsiniz. Bazı bankalar Eft işlem saatini 08.30’a çekmeye başladı bu sevindirici haber, aslında Eft süre ve zaman sınırlaması da kalksa gerçekten harika olacaktır. EFT işlemi yaparken önemli bir kuralda her iki bankanın EFT saatlerinde olması eğer aksi bir durum yoksa birkaç dakika içerisinde para transferi sorunsuz yapılır.

Resmi tatiller ve yarım gün çalışılan günler içinde mesai saatinin bitimi EFT son saati olmaz. En az 1-2 saat öncesinden EFT işlemini gerçekleştirmek gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ