Eft ile Havale Arasındaki Farklar Nelerdir

Havale Eft Nedir
Paylaş
 

Bazı banka kelimeleri mevcut müşteri olsun olmasın yanlış bilgilerden dolayı karıştırılabiliyor. Bunlardan ikisi de eft ve havale kelimeleridir. Bu mevcut iki kelime arasında aslına bakarsanız birbirinden farklı türdeki banka işlemlerine verilen isimlerdir.

Eft ile Havale Arasındaki Farklar Nelerdir

Eft demek bir bankadan farklı bir bankaya olan para transferi işlemidir. Eft işlemleri anlık gerçekleşmez merkez bankasına yansıdıktan sonra karşı bankadaki şahısın hesabına yansımaktadır. Tüm bankaların %85 üstünde eft işlemlerinde kesinti vardır. Ancak son yıllarda çıkan bankacılık işlemleri olan enpara, nuvo, igaranti gibi bankalar eft ve havale ücreti almamaktadırlar.

Havale ise bir bankadan aynı bankadaki farklı isimlere yapılan para gönderme işlemidir. Transferler anlık hızlarda gerçekleşmektedir. Genelde bankalar havale işlemlerinde internet üzerinden kesinti uygulamazlar. Ancak şube ve atmlerden belirli kesintiler olabiliyor.

Eft ile Havale Arasındaki Farklara baktığımızda yukarıdaki açıklamalar en başlı özellikler arasında bulunur.

Havale Eft Nedir

Havale Eft Nedir

Kısaca havale ve EFT işlemi arasındaki farklar havalenin aynı banka içerisinde gerçekleşmesi , her gün her saat yapılabiliyor olması ve daha az masraflı olması , EFT işleminin ise farklı bankalar arası gerçekleşmesi ve belirli gün ve saatlerde yapılabiliyor olmasıdır.

2022 Maaş Sorgulama
Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Google Plus Sayfamız
DMCA.com Protection Status