Eft ile Havale Arasındaki Farklar Nelerdir

Havale Eft Nedir
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bazı banka kelimeleri mevcut müşteri olsun olmasın yanlış bilgilerden dolayı karıştırılabiliyor. Bunlardan ikisi de eft ve havale kelimeleridir. Bu mevcut iki kelime arasında aslına bakarsanız birbirinden farklı türdeki banka işlemlerine verilen isimlerdir.

Eft ile Havale Arasındaki Farklar Nelerdir

Eft demek bir bankadan farklı bir bankaya olan para transferi işlemidir. Eft işlemleri anlık gerçekleşmez merkez bankasına yansıdıktan sonra karşı bankadaki şahısın hesabına yansımaktadır. Tüm bankaların %85 üstünde eft işlemlerinde kesinti vardır. Ancak son yıllarda çıkan bankacılık işlemleri olan enpara, nuvo, igaranti gibi bankalar eft ve havale ücreti almamaktadırlar.

Havale ise bir bankadan aynı bankadaki farklı isimlere yapılan para gönderme işlemidir. Transferler anlık hızlarda gerçekleşmektedir. Genelde bankalar havale işlemlerinde internet üzerinden kesinti uygulamazlar. Ancak şube ve atmlerden belirli kesintiler olabiliyor.

Eft ile Havale Arasındaki Farklara baktığımızda yukarıdaki açıklamalar en başlı özellikler arasında bulunur.

Havale Eft Nedir

Havale Eft Nedir

Kısaca havale ve EFT işlemi arasındaki farklar havalenin aynı banka içerisinde gerçekleşmesi , her gün her saat yapılabiliyor olması ve daha az masraflı olması , EFT işleminin ise farklı bankalar arası gerçekleşmesi ve belirli gün ve saatlerde yapılabiliyor olmasıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status