Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

DOAS Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

DOAS Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Yatırım köşemizde bugün portföyümüzde uzun vadeli olarak bulundurduğumuz son günlerin ekonomi haber servislerinden düşmeyen DOAS hissesini ele alacağız. Yurt dışı kaynaklı haber servislerinin son dakika olarak duyurduğu Volkswagen Emisyon Sorunu nedeni ile 2 günde DOAS hisselerinde inanılmaz derecede düşüşler gözlemlenirken hisse %7 nin üzerinde düşüş trendine girdi. Normaline bakıldığında hissenin kur farkına bağlı olarak düşüşte olduğu görülüyordu. Ancak dünkü haberlerin ardından hissede satışlar hakim olmuştu.

Emisyon Volkswagen

Emisyon Volkswagen

28 eylül 2015 de DOAS Volkswagen sorunları nedeni ile günü 9.90 dan kapatmış 29 eylül 2015 sabahı da 9.50 ye kadar düşmüştü. Gelen CEO açıklamalarına bağlı olarak üzerinde durdukları Volkswagen emisyon sorunlarını bir an önce açıklığa kavuşturacaklarını belirten yetkililer, bu sorunlar ile boğuşurken ülkelerden gelen satış yasaklamaları ile de olumsuz haber geliyor. Zira dün İsviçre den Volkswagen araçlarının yasaklandığı haberi ve bugünde Hollanda dan gelen Volkswagen araçlarının satışını geçici olarak durdurulduğu haberinin gelmesi DOAS hisselerindeki satış baskısını daha da artıracağa benziyor.

Haberlerin ardından DOAS Hissesi ne olur ?

Haberleri incelediğimizde şirket ciddi bir sorun ile karşı karşıya zira belgelerin sahte hazırlanması söz konusu. Bunun yanında sağlığa zararlı emisyonların sağlıklı bir şekilde gösterilmesi ve bunun tespit edilmesinden dolayı büyük bir tazminat söz konusu olabilir araç sahiplerine. Fiyatlara bakıldığında çok ama çok uygun. Bizim beklentilerimiz her 11 altı fiyatlarında alım yapmaktı. Ancak haberlerin etkisi ile 9,50 den bile alım fırsatı vermesi acaba daha da düşecek mi soruların gelmesine neden olmakta. Kademeli olarak alım yapılabilir ve haberlerin kesinlikle takip edilmesi gerekmekte.

Söz konusu şirket eski CEO sunun bu durumdan haberinin olması ve istifa etmesi de kötü bir durum ile karşı karşıya bırakabilir yatırımcıları.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ