Devlet Tarafından Desteklenen Evlilik Kredisi Nasıl Kullanılır

Evlilik Kredisi Başvurusu
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Evlilik Kredisi genç nesili erken evliliğe daha kolay bir şekilde teşvik edebilmek için, Devlet tarafından desteklenen kredi türüdür. Evlenmek isteyen genç ya da orta yaşlı kişiler maddi sıkıntılardan dolayı evliliklerini birkaç yıl ertelemek zorunda kalmaktadır. Ertelenen evlilik, bu süreç içerisinde bazı noktalarda ayrılıklara sebep olabilmekte ve sonucunda üzüntüler, pişmanlıklar doğabilmektedir. Bunu önlemek için devletimizin aldığı karar ve verdiği destek ile evlilik kredisi ortaya çıkmıştır.

 

Faizsiz bir şekilde Devletin nezdinde 10 Bin TL kredi kullanabilirsiniz. Bazı koşul ve şartlar önünüze illaki çıkacaktır. Dar gelirli ve maddi sıkıntılar yüzünden evlenemeyen vatandaşlara devlet Evlilik Kredisi desteğini vermeye karar aldıktan sonra, daha önce evlenen çiftleri de unutmuş değil. Evlilik kredisi yanında, doğum yardımı, çocuk yardımı, çeyiz parası, ev yardımı gibi birçok konuda yardımcı olan bir devlete sahibiz. Evlendikten sonra Devlet ilk doğan çocuğa altın, ev almak isteyen çiftlere 15 Bin TL para yasalarını da çıkarmıştır. Tüm bu saydıklarımızdan yararlanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız, en fazla 24 yaşında olmanız gerekmektedir.

Evlilik Kredisi BaÅŸvurusu

Evlilik Kredisi BaÅŸvurusu

Maddi sıkıntılar yüzünden evlenemiyor olmanızın ispatı ve ağır suçlardan dolayı cezalandırılmamanız hatta sicil kaydınızın temiz olması gerekmektedir. Bu şartların detayını bankalardan öğrenebildiğiniz gibi, kriterleriniz bu şartlara uyması halinde Devlet tarafından 10 Bin TL kredi kullanabilir, kredi faizi ödemez ve 4 yıla kadar uzatma hakkına sahipsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

Devlet Tarafından Desteklenen Evlilik Kredisi Nasıl Kullanılır İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status