Devlet Tarafından Desteklenen Evlilik Kredisi Nasıl Kullanılır

Evlilik Kredisi Başvurusu
Paylaş
 

Evlilik Kredisi genç nesili erken evliliğe daha kolay bir şekilde teşvik edebilmek için, Devlet tarafından desteklenen kredi türüdür. Evlenmek isteyen genç ya da orta yaşlı kişiler maddi sıkıntılardan dolayı evliliklerini birkaç yıl ertelemek zorunda kalmaktadır. Ertelenen evlilik, bu süreç içerisinde bazı noktalarda ayrılıklara sebep olabilmekte ve sonucunda üzüntüler, pişmanlıklar doğabilmektedir. Bunu önlemek için devletimizin aldığı karar ve verdiği destek ile evlilik kredisi ortaya çıkmıştır.

 

Faizsiz bir şekilde Devletin nezdinde 10 Bin TL kredi kullanabilirsiniz. Bazı koşul ve şartlar önünüze illaki çıkacaktır. Dar gelirli ve maddi sıkıntılar yüzünden evlenemeyen vatandaşlara devlet Evlilik Kredisi desteğini vermeye karar aldıktan sonra, daha önce evlenen çiftleri de unutmuş değil. Evlilik kredisi yanında, doğum yardımı, çocuk yardımı, çeyiz parası, ev yardımı gibi birçok konuda yardımcı olan bir devlete sahibiz. Evlendikten sonra Devlet ilk doğan çocuğa altın, ev almak isteyen çiftlere 15 Bin TL para yasalarını da çıkarmıştır. Tüm bu saydıklarımızdan yararlanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız, en fazla 24 yaşında olmanız gerekmektedir.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Evlilik Kredisi Başvurusu

Maddi sıkıntılar yüzünden evlenemiyor olmanızın ispatı ve ağır suçlardan dolayı cezalandırılmamanız hatta sicil kaydınızın temiz olması gerekmektedir. Bu şartların detayını bankalardan öğrenebildiğiniz gibi, kriterleriniz bu şartlara uyması halinde Devlet tarafından 10 Bin TL kredi kullanabilir, kredi faizi ödemez ve 4 yıla kadar uzatma hakkına sahipsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Google Plus Sayfamız
DMCA.com Protection Status