Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2015

Evlilik Kredisi
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türk vatandaşlarının sosyal yaşan statülerinin daha gelişmiş olması için devlet tarafından birçok yenilik ve imkanlar sağlanıyor. TC Bakanlıklarınca yapılan çalışmalar sayesinde vatandaşlar birçok avantajdan faydalanabilecek. Son yıllarda vatandaşların standartlarını yükseltmek adına Sosyal Politikalar ve Aile Bakanlığı tarafından devlet destekli evlilik kredisi düşüncesi ortaya atıldı. Bakanlık tarafından belirlenen şartlar ile, evlilik yapmayı düşünen gençlere devlet tarafından maddi destek sağlanması adına faizsiz evlilik kredisi verilmektedir.

Evlilik Kredisi

Evlilik Kredisi

Sosyal Politikalar ve Aile Bakanlığı bünyesinde oluşturulan şartlar içerisinde, Evlilik yapmayı düşünen çiftlerin, 18 ile 24 yaşları arasında olmaları gerekiyor.Evlilik yapmayı düşünen çiftlerin, Türkiye cumhuriyeti Türk Ceza Kanunu içerisinde yer alan ağı suçlardan bir tanesi ile suçlanmamış olması gerekiyor.
Maddi imkansızlıkları yüzünden bu çiftlerin evlenememeleri,
Evlenecek çiftler üniversite mezunu olursa, yaş 26 yaşına kadar uzamaktadır, olarak belirtiliyor. Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlara uyan her Türk vatandaşı, devlet destekli evlilik kredisi avantajından yararlanabilir. Devlet tarafından verilecek olan bu kredi, faizsiz ve bir sene geri ödeme koşulu olmadan 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi belirtilen bir yıllık süre sonunda ödenmeye başlanacak olup, toplam olarak dört senelik zaman diliminde ödenebilecek. Kamu bankası aracılığı ile bu paradan yararlanılacaktır. Bunun dışında evlendikten sonra iki çocuk sahibi olan çiftlerin kredileri de bir sene ötelenebilecektir. Krediden yararlanacak vatandaşlar, herhangi bir devlet yurdu veya yetim yurdunda kalmış ise, kredinin ödenmesi zamanında 1 yerine 2 sene öteleme hakkına sahip olarak 4 sene içinde krediyi geri ödeyebilecek. Yapılacak olan başvurular banka şubelerine iletilecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status