Devlet desteği ile evlilik kredisi almak

Devlet Destekli Evlilik Kredisi
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Beyaz atlı prensinizi buldunuz ama cepte beş kuruş yok. Alyazmalınız sizi bekliyor ama düğün masraflarını nasıl karşılayacaksınız? Üzülmeyin. Devlet bu konuda refah sağlamak amacıyla dar gelirli vatandaşlar için faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Hem de çok küçük taksitlerde geri ödeme kolaylığıyla birlikte.

Bu yolla gençler evliliğe teşvik edilirken, maddi sorunlarını çözme amacı söz konusu.

Yakın zamanda evlenmiş çiftler ise hayatın onlar için hazırladığı başka sürprizler için bekleyebilirler.

Devlet destekli evlilik kredi başvurusu normal bir kredi kullanım prosedürüne göre işliyor. Nüfuz cüzdanı, evlilik cüzdanı ve gelir belgesi ile en yakın şubeye giderek kredinize ulaşabilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Bilmelisiniz ki üzerinize kayıtlı herhangi bir mülk olmamalı. “Anne ve babamın mal varlığı beni ilgilendirmez” diyebilirsiniz belki ama onların mal varlığı, sizin kredi almanıza engel teÅŸkil ediyor. Bu ÅŸekilde gerçekten maddi ihtiyacı olan bireylerin hakkı gözetilmiÅŸ.

18 yaÅŸ sınırından itibaren 24 yaşına kadar olan genç çiftlerin yararlanma hakkı olduÄŸu bu destekte, eÅŸlerden biri yüksek öğrenim görüyorsa yaÅŸ sınırı 26’ya kadar uzatılarak esneklik saÄŸlanmış. Bu ÅŸekilde kiÅŸilerin eÄŸitim görme hakkı da bir nevi desteÄŸe tabi tutulmuÅŸtur.

Evlendikten 1 yıl sonra başlayan geri ödemeler, çiftlerin çocuk sahibi olması durumunda 2 yıla kadar ertelenebiliyor ve 4 yıl gibi geniş bir zamana yayılarak ve gayet cüzi taksitlerle, borçlar nedeniyle ailelerin en az seviyede zarar görmeleri amaçlanmış.

Yaş sınırı, ağır suçlardan ceza almamış olmak ve evlenmek için maddi gücünüzün yeterli olmadığını belgelemeniz gereken bu sistem için şartlarınız uygun değilse, alternatif banka ve faiz oranları üzerinden de kredi kullanmanız mümkündür.

Devlet destekli bir kredi olması nedeniyle başvurular yanızca kamu sermayeli bankalara yapılabiliyor. İhtiyaç ve talebiniz doğrultusunda görüşeceğiniz banka listesi ise şu şekildedir:

Halkbank

Ziraat Bankası

Vakıf Bank

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status