Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Borsa Nasıl Oynanır Borsa Tüyoları

Borsa Nasıl Oynanır Borsa Tüyoları

Hem yatırım hem de soru cevap köşemizde bugün sizlere Borsa Nasıl Oynanır Borsa Tüyoları hakkında çok özel bilgiler vermek istiyoruz. Borsaya yatırım yapmak hiçbir şey bilmeden bu gibi forex, borsa, varant gibi işlemlere atılmak çok tehlikelidir. Eldeki bulgurdan da olma ihtimali bir hayli yüksektir. Borsa da milyonlarca sayıda yatırımcı vardır kazananların sayısı normal bilmeyenlerin sayısı ile karşılaştırıldıgında bir hayli aşağılarda kalmaktadır.

Borsa Nasıl Oynanır ?

Bu sorunun yanıtını şu şekilde verebilir borsaya girmeden önce bilmeniz gereken en önemli detaylara baktığımızda

-Kesinlikle kulaktan doğma yorumlara inanmayın tek inanılır dayanağınız KAP olmalıdır.

Uçacak kaçaçak yok füze yok roket yapacak yorumlarına inanmıyoruz zira bu gibi yorumlar bir anda hisse yükseldiğinde spek tabir edilen okuyucu yorumlarıdır yani yanlış yorumlar ile borsa yatırımcılarını tuzağa düşürmektedir.

Borsa oynamanız için öncelikle bir adet banka hesabınız yani yatırım hesabınız olmalıdır. Yatırım hesabınıza para yükledikten sonra bankaların internet şubelerinde bulunan borsa linklinden ilgili uygulamayı indiriyorsunuz ve takip ediyorsunuz hisseleri. Hisseler bist 100 de A,B,C ve D grubu olmak üzere 4 e ayrılıyor. Bu gruplardan en tehlikelisi D grubudur. Sonrasında sıralama esas alınır. Yatırımcıların çoğu A grubunda hisse alıp satmaktadır. Zaten baktığınızda D grubunda işlem hacimleri düşük ve genelde seansları durdurulan yatırımcıların büyük korkulu rüyalarıdır.

-Ekranı açtığınızda lot tabir edilen 1 adet hisse senedinin fiyatları karşınıza çıkıyor. Para miktarına göre alım satım yapabilirsiniz. Her alım ve satımda bankaların hepsi komisyon kesmektedir lot sayısına göre oranlar değişmektedir.

-Aldığınız hisseler yatırım hesaplarına yansımaktadır. Bir hissenizi satmak istediğinizde panelinizden hisse satışı yapabilirsiniz. Ancak hisse satışından gelecek para aynı gün hesabınıza yansımadığı gibi +2 mesai gün sonra yatırım hesabınıza yansır. Yani bugün satarsanız 2 iş günü sonra hesabımıza geçiyor satış parası.

Borsa Tüyoları !!!

Tüyo derken kendimizden örnek vermek istiyoruz. Borsada para kazanıldığı gibi bir hayli yüksek para da kaybedilir. Bu kesindir. Bir kazandınız 2 kaybettiniz o zaman hızlıca eğitim almanızı kesinlikle öneriyoruz. Teknik destek vs bunlar kesinlikle olan ve bilinmesi gereken kurallardır. İşi bilmeyen bir esnafın batması misali sizde eğitim almak zorundasınız.

Borsada her hisseye girmemelisiniz. Fiyatı düşük olanlar 0,8 TL altına kesinlikle yatırım yapılmamalıdır. Veya iyice şirketin araştırılması gerekiyor.

– Borsa daki özellikle bist 100 de yatırım yapıyor iseniz sürekli temettü veren ve karını her yıl artıran şirketlere güvenle yatırım yapılmalıdır.

Borsa uzmanlarından kendini belli eden ekonomistlerden yardım talep edebilirsiniz. Ancak genelde onlarda hisse seneti önermezler.

Borsada en önemli etken haber akışı ve ihalelerdir kap resmi sitesi sürekli olarak ekranınızda açık kalmalıdır. Bir haberi yakalamak sizlere o gün için bulunmaz bir fırsat olabiliyor.

Borsa Nasıl Oynanır

Borsa Nasıl Oynanır

Al Sat yaparak belki o gün kara geçebilirsiniz. Ancak borsa kazananların %90 nın üstünde büyük fark ile kazananların çoğu uzun vadeli yatırımcılardır. Paranızı bir nevi uzun vadede borsada güvenilir hisselere atmanız sizlere karlı getiri sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ