Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Bireysel Emeklilik Sistemi Hızla Büyüyor

Bireysel Emeklilik Sistemi Hızla Büyüyor

Kısa adı BES diye tabir edilen Bireysel Emeklilik Sistemi Hızla Büyüdüğünü fark etmediyseniz bu haberimizi okuyup bilgi alabilirsiniz. İlk çıktığı günden itibaren ülkemizdeki tüm insanların dikkatini çeken BES sistemi geçen her ay sistemindeki kişi sayısını hızla artırmakla beraber geleceğe emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir ? Bireysel Emeklilik Sistemi BES olarak hafızalara kazındığı gibi tüm bankaların müşterilere sunduğu bir yatırım hesabıdır. BES şartları bankalara göre değişkenlik gösterse de ana şart 10 yıl boyunca yatırım hesabınıza yatırdığınız tutara dokunmadığınızı farz edersek, 10 yıl sonunda devletten %25 bonus alarak birikimlerinize ek getiri sağlıyor.

Bes - Bireysel Emeklilik Sistemi

Bes – Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi tüm bankaların sağladığı bir portföy olarak düşünülebilir. Hangi bankaya giderseniz gidin genelde üst katlarda sizlere ” Gelin BES yapalım size ” derler. Buna ek olarak BES sistemine katılan katılımcı sayısı 5 milyon 756 bin kişi olmuş. Gördüğünüz üzere sistem hızla katlanarak gitmekte. Bununla beraber devletin ödeyeceği tutarda devlet katkısı fon tutarı 4 milyar 220 milyon TL olarak kayıtlara geçti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ