Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Banka dışında kredi veren kurumlar nelerdir

Banka dışında kredi veren kurumlar nelerdir

Bankalar para konusunda ne kadar güven versede faiz oranlarının yüksek olması veya ipotek alması gibi işlemlerden dolayı kullanıcılar farklı arayışlara girebiliyor. Bunlardan biri de tanımadığı şahıslardan senet karşılığında borcun altına girmesidir. Ülkemizde bunlara tefeciler denilmektedir. Tefeciler her ne kadar kanunsuz görünse de alacaklı olarak işlem yaptıklarından dolayı zoraki bir yasal işlem yapmamaktadırlar. Zira senete imza atan kullanıcılar olduğundan tüm sorun sadece kullanıcılarda oluyor.

Özellikle internet üzerinden bankaların dışında kredi verenler oldukça fazla. Ayrıca mesela bir konut almak için krediye ihtiyacınız var ve bankadan kredi kullanamıyorsanız büyük inşaat firmaların kredilerinden yararlanmaktadır. TOKİ, gibi firmalar yaptıkları daireleri belirli bir peşinat karşılığında kalan kısmı belirli faizlerle taksitlere bölmektedir. Bir diğeri ise Eminevim gibi kuruluşlar da ev almak isteyen kişileri buluşturarak taksitli ödeme imkanları sunup sizi ev sahibi yapabilmektedir.

Tefecilik

Tefecilik

Taşıt kredisi çekerek araç sahibi olmak içinde bayiler belirli peşinatlar karşılığında (bazı kampanyalarda peşinatsız) %0 faiz veya belirli faiz oranlarında kalan borcu taksitlendirmektedir. Bu sayede sizlerde araç kredisi öder gibi taksitle araç sahibi olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ