Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Alcatel Hisse Yorumu Temmuz 2015

Alcatel Hisse Yorumu Temmuz 2015

Yatırım Köşemizde bugün yatırım danışmanlarının bir anda gözüne kestirdiği hisse olan Alcatel yani ALCTL hissesini ele aldık. Alcatel-Lucent temmuz 2015 analizlerinde yapılan antlaşmaların ve geleceğe dair beklentilerin oluşması hissenin önünü hızla açmaktadır. Söz konusu antlaşmalara bakıldığında önceki haftalarda yapılan NOKİA antlaşması hissenin hızla yükselmesine neden olmuştur. Daha sonraları ülkemizde 4G ihale sürecinin rafa kaldırılması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri ihale öncesine damga vurmuş ve 4G yerine hızlıca 5G ye geçilmesi talep edilmiştir.

Söz konusu ihalenin seçimlerinde etkisi ile rafa kaldırılması beklenilmektedir. Gereken alt yapının şuan için oluşmaması da ihale ile ilgilinen şirketlerin hızlıca yabancı şirketler ile antlaşmasına zemin hazırlamıştır. 5G ile ilgilenen firmaların başında ise Alcatel-Lucent, Netaş Telekom gibi firmalar gelmekte.

Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent ‘in dün itibari ile 5G ihalesine hazırlandığı ve bunu gerçekleştirdiği de gelen haberler arasında idi. Söz konusu Alcatel-Lucent 5G ile ilgilenen Korea Telekom ile iş birliği antlaşmasının yapıldığını duyurdu. Bu haber ile hisse hızlıca tavan oldu. Bu haberin etkisi ile beraber Alcatel-Lucent, önümüzde süreçte Nokia dan aldığı değeri de katarak kademeleri çıkması beklenmekte.

Ayrıca Alcatel-Lucent ile Çinli şirket arasındaki sözleşme bedeli 1.4 milyar Euro değerinde olduğunu belirtmekte fayda olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ